Kargom buhar oldu uçtu

28 Aralık günü hepsiburada'dan halı yıkama makinesi aldım. Hemen o akşam kargoya verildi. O şehirden o şehire aktarıla aktarıla komşu şehre geldi, tarih 29 Aralık. O gece benim şehrime doğru yola çıkıyor, ve başka bir kargo hareketi yok bundan sonra.

Yılbaşı tatilidir, şudur budur dedim birkaç gün bekledim ama gelen giden yok. Dört gündür, Allahın her günü canlı destekle görüşüyorum, kopyala-yapıştır cevap vermekten adamların ciğerleri soldu. Şikayet formu doldurdum, geri dönüş olmadı. Bunların hepsini hepsiburada'ya yazdım, ona da geri dönüş yapılmadı.

Dört gündür, Allah'ın her günü müşteri hizmetleri ile görüşüyorum, aldığım cevapların özeti şu: Durumun aciliyetini bildiriyor olacağım.

Bir insan 2-3 saatlik yola çıksa ama gideceği yere ulaşamasa kaçırıldı, öldü falan deriz, peki kargoya ne olmuş olabilir? Başıma daha önce hiç böyle bir şey gelmedi, o yüzden halledilebilecek bir şey mi bilmiyorum. Müşteri hizmetlerine soruyorum, "bakın belli ki ters bir şey olmuş, bundan bir şey çıkmayacak gibiyse yorulmayalım iade isteyeyim" diyorum, aldığım cevap şu: Görüşmemiz sonlandıktan sonra gerekli bildirimi yapıyor olacağım, size geri dönüş sağlanacaktır.

Artık iade isteyeyim diyorum, iade sürecini hiç bilmiyorum. Gerginim. Ne yapayım?

Kargo Aras Kargo.

iade talebini yapın, kargoyu hiç teslim almadığınızı belirtin. onlar halleder paranızı öderler.

ondan sonra niye kimse online alışveriş yapmıyor. yapmaz tabi.
  • babilbaligi  (05.01.18 15:45:33)
bu kadar beklemiş olmanız bile yanlış bence
iade talep edin direkt.
sonra da şikayetvar a yazın.
  • interview with the vampire  (05.01.18 15:46:03)
O kadar yıldım ki, sanki iade sürecinde satıcı sorun çıkaracak bir de onunla uğraşacağım gibi hissediyorum.

Ve beni en çok geren şey de şu. Makineyi anneme aldım. Annemin bi arkadaşının gerizekalı kocası bilmem hangi kanalda gördüğü 300 liraya iphone reklamından telefon almış, ama paketten telefon çıkmamış!! Annem de 65 yaşında kadın, ikisi arasındaki farkı anlatamadık, bu tür yerlerin güvenilir olduğunu anlattım durdum ama sorun çıktı işte.
  • marjory  (05.01.18 15:49:39)
çok büyük olasılıkla bölge müdürlüğünde falan bi depoda tasnif edilmeyi bekliyordur

  • stanley weber  (05.01.18 16:28:56)
@babilbaligi ve @interview with the vampire, galiba haklısınız. İade sürecini başlattım. Hatırlattığınız için teşekkürler, şikaytvar'a da yazdım. Bakalım...

  • marjory  (05.01.18 17:00:38)
@stanley weber, bilmediğim için soruyorum, öyle bir şey olabilir mi? Çünkü son kargo hareketi şu: Kargonuz varış transfer merkezinden varış şubesine gönderiliyor.

Gerçi artık bi önemi kalmadı, iade istedim. Tekrar satın alacağım makinem için ve şu an halihazırda yolda olan başka bir ürünüm için de Allah yardımcım olsun.

Yurtiçi Kargo kâbusu bitti dedik bunlar çıktı. Firma seçme şansımız olmayınca böyle oluyor demek ki...
  • marjory  (05.01.18 17:03:54)
son dediğiniz hareket o ise şubenin olduğu şehirdedir. şubeye gidip sorun bence.

ben aynı anda aynı kodla yollanan iki farklı paketin birinin eksik geldiğini ve diğerinin transfer merkezinde kaldığını da gördüm, depoda okutulup unutulan, şubenin ücra köşesinde unutulan, her türlü abukluk var adamlarda.

iade talep etseniz bile hb o paketin geri dönmesini bekleyecektir.
  • passion rules the game  (05.01.18 17:15:13 ~ 17:15:30)
@passion rules the game, Erzurum'a mı gideyim = ))

Buraya gelmek üzere oradan yola çıktı, ama buraya gelmedi gözüküyor. 47 desilik paket de pek gözden kaçamaz sanki. Bilemiyorum passion rules the game, bilemiyorum.

Peki kargo bir yerlerden bulunup çıkarılamazsa ben paramı geri alamayacak mıyım, olabilir mi böyle bir şey, lütfen olmasın çünkü...
  • marjory  (05.01.18 17:22:02)
kargonun barkodu düşmüştür ya da bir aktarma merkezinde kıyıda köşede kalmıştır. saçma evet ama oluyor malesef.

direk iade talebinde bulunup kargonun bulunmasını beklemeyi kabul etmediğini ve iade istediğini ilet bence.
  • gazozailacatmauzmani  (06.01.18 10:17:11)
Bilgilendirme yapayım. Kargom az önce (pazar günü öğleden sonra) elime ulaştı.
Kuryeye "Hayırdır, neredeymiş bu bir haftadır sormadığım yer kalmadı??" dedim, "Yoğunuz" dedi.

Fikir veren herkese teşekkür ederim.
  • marjory  (07.01.18 17:40:38)