Cumhuriyet gazetesini desteklemek teröristliktir!!! diyen insanlar.

Kendini vatansever gösteren bir ortamda Cumhuriyetin başlığına kızıp 'bakan suç işlemeyi destekliyor' Cumhuriyet gazetesini destekleyen teröristtir diyorlar. Yıllardır okurum fetö ve herhangi bir cemaate en karşı kitle Cumhuriyet gazetesiydi. Hükümeti eleştirenin terörist olduğu bir ortamda benimde okuduğum bu gazeteye laf edilince ağırıma gitti ve kızdım.
Cumhuriyet gazetesini desteklemek gerçekten teröristlik mi?

değil.

  • zgrydn  (04.01.18 17:51:58)
Dünün Zaman okuyucuları bugün gelmiş Cumhuriyeti, Sözcüyü okuyanlara hain diyor, gel gülme :)

  • siyah giyen adam  (04.01.18 17:59:10)
Devletin sırları orada ortaya dökülüyorise bir sorun var demektir.
Başka hiç bir ülkede bir örneği yoktur istihbarat birimlerinin işlerinin gazete tarafından ortaya konulması. O ileri medeniyet, insan hakları(!) (suriyelilere neler yaptıkları belli) sözde basın özgürlüğünü savunan ülkelerde bile buna müsamaha gösterilmez. O haberi yapan malum almanya'da şimdi. Devletin de kendi kişisel alanı vardır öyle her isteyen dokunamaz.
Bir de kandildekiler yerlere sigara izmariti bile atmıyorlar diye haber yaptılar. Kandilde yerlere sigara atmayan askerimize mermi atıyor ama..

Yine uğur mumcu nun ağabeyinin bu gazete hakkındaki açıklamalarını youTube daki bir çok videoda görebilirsiniz. Kararı siz verin artık..
  • 1adam  (04.01.18 18:02:21)
Boşver abi ülkede sığır çok. Bir vatan haini arayacaksak gerçeğin üstünün ortulmesine "devlet sırrı" diyenlere bakmak lazım.

  • doxanikee  (04.01.18 18:20:53)
onlar önce kendi partilerinin sırasında oturan ve fetullah denen iti ziyaret etmek için on bin kilometre yol giden terörist sürüsünü temizlesin. terör örgütüne ne istediyse veren tiplerin sizi yargılamasına izin vermeyin, vurun suçlarını yüzlerine, acımayın.

gerçek teröristlik terör örgütü liderini "gökten ne yağar da yer kabul etmez" demek. gerçek teröristlik "ne istediler de vermedik" demek, yıllarca ne istediyse vermek. gerçek teröristlik referandumda omuz omuza oy istemek, terör örgütü mensuplarını devlete yerleştirmek, kol kola ergenekon yalanını yaymak.

daha 2017'de terör örgütüne meclis çatısı altında "cemaat" diyen tiplere acımayın, itin götüne sokun.

p.s. o silahların türkmenlere gitmediğine yemin billah eden ak parti hükümetinin sayın başbakan yardımcısı. bir diyeceğiniz varsa gidin kendisine söyleyin.
  • babilbaligi  (04.01.18 18:29:24 ~ 18:31:24)
askere gitmemek = hainlik?

askerliğimi antalya'da emekli ve muvazzaf subay astsubay ve yakınlarına hoş geldiniz, deyip kayıtlarını girerek geçirdim. vatana hizmet böyle olur işte!

hükümetlerin işi budur, düşman yaratmak. her dönem düşmanları vardır, her dönem birileri onların işlerini bozuyordur, her dönem birileri hainlik ediyordur. düşman yaratır ki arkasındaki desteği sağlam tutsun ve genişletsin.

hiçkimseyi bulamazsa "dış mihraklar" deyip geçiyor adam.

bu insanlarla mantıklı bir şekilde tartışmak da mümkün değildir.

"devletin sırları ortaya dökülüyorsa"ymış. dikkat etsin kardeşim? açığa çıkarmasın? aslolan insandır, ne devlet ne hükümet. hükümetle devlet arasında seçim yapılacaksa da devlet seçilir, hükümet değil.

sen insanının anasını ağlat, salak saçma politikalar yürüt, "aman karşıda düşman var" deyip herkes ne olursa olsun arkanda dursun? oldu.
  • rahip janick  (04.01.18 18:34:39)
@ rahip janick
durum bunlardan ibaret değil. Bak üstte de belirttim - yazamadım- diye.

  • 1adam  (04.01.18 18:40:24)
Değil Cumhuriyet herhangi bir gazeteyi ya da kitabı ya da yazıyı desteklemek teröristlik değildir. Bir terör örgütünü desteklemen de seni terörist yapmaz, sadece terör örgütü destekleyen biri yapar bilfiil örgüte katılmadığın sürece.

  • i was made for you  (04.01.18 18:47:02)
gazeteciler devlet görevlisi değildir. işleri haber yapmaktır. bilgi sızıyorsa haberi yapan değil bilgiyi sızdıran devlet görevlisi yargılanır. devlet suç işlerse "devlet sırrı" kavramı geçersiz kalır. bilinen yandaşlardan mehmet barlas'ın söylediğini dikkate alırsak (adamın gol diyor) türkiye suriye'deki bazı terör gruplarına destek vermiştir.

bazı vatandaşların "devlet sırrını açık ediyürler" şeklinde tepkilerini gözlemek mümkünken yine aynı kişilerin devletin terör örgütlerine silah sağladığı iddiasını görmezden gelmeleri vatan sevgisiyle değil ancak haysiyetsizlikle açıklanabilir.
  • zgrydn  (04.01.18 18:48:40)
@ abdnin de gönderdiği silahlar için de benzeri şeyler düşünüyorsundur umarım.
Görmezden gelmek?..
Sınırı tehdit edilen abd mi Türkiye mi?
Devlet suç işlerse, bırakın da bundan mağdur olanlar konuşsun. Mağdur değilseniz kimin avukatlığı oluyor bu?..
  • 1adam  (04.01.18 19:06:35)
@1adam, tabi ki düşünüyorum ancak abd'ye vergi vermiyorum. vergi vermekle mükellef olduğum, içinde yaşadığım devlet üzerinde de fikir belirtme hakkım vardır herhalde? devletimin suç işlemesini de istemiyorum, işleyenin de yargılanmasını istiyorum kardeşim. suriye'deki şiddet olayları bu kadar pompalanmasaydı sınırımız da tehlikeye girmeyecekti. bu salaklığı ve haysiyetsizliği örtmeye vatan - millet edebiyatı yetmiyor. aksini düşünen gidip kumda oynasın.

  • zgrydn  (04.01.18 19:11:38)
Gazeteye devletin en gizli istihbarat bilgilerini kaptıran sığırlar hain değil. bunu haber yapan gazeteci hain niye çünkü öyle işte onlar öyle diyorlar gerisi ne fark eder. Onlar ne diyorsa doğru olan o değil diyorsan hainsin işte Abdullah Gül'ü bile hain ilan ettiler garibanin anasını bile sorarlar değil cumhuriyet gazetesi

  • denklemci  (04.01.18 19:21:15)
Ben vergi vermek gibi maddi konularla bağdaştırmayı yanlış buluyorum. Biz de bundan muaf değiliz. Devlet parti kurumlar da insanlardan teşekkül sonuçta yanlışlar oluyor ama suriyedeki olan biten her şeyden Türkiye sorumlu tutulamaz. Ve türkiyenin de buna tepkisiz kalması düşünmek hata. Bu iş karı koca arasına karışılamaz meselesi gibi bir mesele değil.

  • 1adam  (04.01.18 19:23:04)
insanız yanlışlar olur ancak yanlışı yapan bir devlet görevlisiyse görevden alınır/ istifa eder. devlet yönetiyorlar orada, yanlış kaldıracak bir kurum değil.

benim ödediğim vergiyle devlet komşumuzda ki savaştan bir veya birden çok tarafa silah, mühimmat desteği sağlıyorsa bunu bilmek ve sorgulamak hakkım. kaldı ki burada konu uluslararası bir suç ve bahsettiğimiz kişiler bu suçu bizim vergilerimzle işliyorlar.

komşunda sıkıntı varsa sessiz kalmazsın elbet ancak tepkini taraflardan birine kumar oynayıp bölgede çıkar sağlamaya çalışarak göstermezsin.

''Devlet suç işlerse, bırakın da bundan mağdur olanlar konuşsun. Mağdur değilseniz kimin avukatlığı oluyor bu?.. ''

ne tarz bir düşünce sistemin var çözmek mümkün değil ancak devlet suç işlerse bu sorumluluğu altında ki tüm halkı ilgilendirir. o kişileri oraya getiren halk, vergiyi ödeyen halk. onlar değil, halk onların efendisidir. eğer devlet uluslararası bir suç işlerse de bunun faturası tüm halka kesilir. yarın bir gün ülkeye ambargo uygulanırsa bundan zararlı kim çıkacak onun hesabını yap.
  • air  (04.01.18 19:48:23)
Ben sadece şunları söylemek istiyorum; eğer bunlara cevap verilir ve gerçekten tatmin olursam bu durumu kabullenicem.

Cumhuriyet gazetesinin illaki yanlış taraflı yazıları olabilir. bu her yayın kuruluşu için geçerlidir. Yani kimse konuşmasın, muhalefet yapmasın mı? Herkes taraflı mı olmalı? Yıllarca ortalığı yıkarcasına fetö vb örgütlere karşı çıkan kesimin temsilcisi Cumhuriyet gazetesiydi. Nasıl terörist olunur bu durumda şaşırtıcı?

Devletin çoğu kurumuna torpille girip, milletin hakkını yiyen kişiler veyahut vergi kaçıran kişiler daha mı vatansever?

Vatansever görünüp uyuşturucu içip millete saldıranlar mı vatansever? kendilerini kesip vatansever ocaklara gidenler mi vatansever?

asıl sorun ne biliyormusunuz? tahammülsüzlük..... ben diyor muyum atv izleyen teröristtir diye .
yalakalık yapan, torpille iş yaptıran, rüşvet veren, işten kaçan, devletini dolandıran teröristtir desem olur mu? benden olmayan her kesim teröristtir desem?

Tahammüllü ve eleştiriye açık olmak bence ana nokta. Cumhuriyet gazetesini ben de eleştiriyorum. ulusalcı, tek taraflı, abartı haberler yapıyor. ama en azından duruşu var arkadaşlar bunu kabul edin.
  • mikahakkinen  (04.01.18 21:09:36 ~ 05.01.18 00:16:54)
bu çok uç bir söylem de cumhuriyet gazetesinin taraf'tan falan farkı çok az. cumhuriyet'in eski zamanlarından kalma birkaç değerli insan dışında gazeteye politika çizdiren bir grup var.

cumhuriyet gazetesini destekleyen, mesela 6 cumhuriyet prensibini de destekliyorsa, safın önde gideni benim için. laf anlatmaya artık kalkışmadığım insan bu. cumhuriyet'in kalesine girdiklerini söylemek benim de ağırıma gidiyor ama ben bunu o insana anlatamıyorum.

denenlerin ne zaman dendiğini bilen, "bunu şimdi eleştiren şu zaman da bunu neden eleştiremedi, şunu neden parmakla gösterdi" falan gibi soruların zaten cevabını bilen ve cumhuriyet gazetesini destekleyen adam ise benim akıllı düşmanımdır.

terör karmaşa ve korku yaratıp karmaşadan yanlış kararları çabucak aldırarak istifade etmeyi hedefleyen bir stratejiye sahip. insanların ölmesi gerekmiyor. şöyle diyebilirim: cumhuriyet algı manipülasyonu yapan mental bir terörist görevi görüyor çoğu zaman, evet. içindeki her yazar buna dahil değil ama gazete başındaki insanlar sayesinde bu istikamete sahip. chp gibi o açıdan. hani karşısında durduğun siyasi anlayışın suç işlemiş liderini hapisten çıkarmak, temsil ettiğin partinin ilkelerini çiğnemek ve bunu sorgulayanları partiden atmak, tekkeci zaviyeciyi, şeriatçıyı etnikçiyi söylemlerine devam edecekleri şekilde partiye doldurmak* ve o sırada verdiğin çarşaf liste sözünü çiğneyerek blok liste yapmak ve sonra siyasi partiler yasasının demokrasi yoksunluğundan yararlanarak durumunu sürdürmek, anayasanın çiğnenedurduğu bir sürü karar tasarısına imzayı atmak, sadece spotlardan kaçmak...

yani korumaya and içtiğin şeylerin hepsini tek tek çiğnerken ülke değeri olmuş isimleri (chp, cumhuriyet) işgal etmek. chp'yi desteklemiyorsanız karşısına bir parti kurarsınız değil mi. git kur partini, destekleyen de desteklesin, bana ne. bunlar onun yerine ilkelerinin karşısında oldukları partinin içine sızıyorlar. yani ben chp'yi destekleme zorunluluğundan bahsetmiyorum. başka posta girip insan aldatmaktan bahsediyorum.

chp'de olan değişimle cumhuriyet'teki paralel gelişti. üstten darbeyle ele geçirildiler ve bunun turnusolu çoksa da tartışmasız göstergelerini ilk ergenekon ve balyoz operasyonlarında takındıkları tavrın taraf'tan farksız oluşuyla, bu tavra olan ve zaten küçük kalan muhalefetin zamanla parti veya gazeteden çıkarılmasıyla gördük.

istediklerini yazsınlar. ama cumhuriyet ismini kullanamazlar. kullanırlarsa ben onlara zihin teröristi derim.

edit: nrmnm'yi yanlış anlamışsınız galiba. o sizinle aynı fikirde. o kadar tik arasında onunkini neden esgeçmişsinız anlayamadım. cevabını atlamadıysanız bence fikir duymaya öyle hazır değilsiniz ki öfkeli halinizden ne dediğini fark etmemişsiniz. bu kadar öfkelendiğinizde biraz dinip soruyu öyle sormanız işinize daha çok yarar.
  • godoşu beklerken  (04.01.18 22:04:09 ~ 22:20:06)