kalori hesabına göre kilo almaya çalışıyorum ama?

günlük 1000 kaloriye bile ulaşamıyorum. aslında çok yediğimi zannederdim ama kalori hesabına göre fazla bi şey yemediğim anlaşılıyor. kuru yemişe yükleniyorum bol bol. birde süt ürünlerine sanırım alerjim var. süt ürünü yediğim zaman karnım gurluyor. kolay yoldan kalori almam için önerileriniz nedir?

Kilo almaktan kastın yağlanıp tartıdaki rakamı daha yüksek görmek mi?

Yoksa yağlanmadan beden ölçülerinde mantıklı gelişme göstermek mi?

İkinci cümle biraz saçma oldu ama anlatabilmişimdir herhalde :)

Yağlanmadan sağlıklı kilo almanın yöntemi kasları büyütmektir, bunun içinde ağırlık çalışıp protein ağırlıklı beslenmen gerekir.

Yoksa böyle olmak isterken ;
www.myfitnesscloset.net

Böyle olabilirsin;
1.bp.blogspot.com
  • John Bloor  (04.01.18 15:10:11)
@john tabiki sağlıklı ve kaslı olmak hedefim ama diyetisyenim günde 1000 kaloriye bile ulaşamayan beslenmenle çok zor diyor diyor. protein tozu içsem bana zarar olur mu acaba?

  • for day to break  (04.01.18 15:12:18)
Süt ürünlerine değil de laktoza alerjin olabilir, laktozsuz deneyebilirsin.

Ayrıca günlük 1000 çok az, nasıl o kadar az yiyebiliyorsun? Ben sırf kahvaltıda 700 kalori falan alıyorum.
Bol bol et de tüketebilirsiniz balık, kırmızı, tavuk. Müsli tarzı sağlıklı şeylere de bakabilirsiniz. Yağı düşük Karbonhidratı proteini bol. Yumurta yiyin her gün 1 2.

Bunları yaparken spor da yapın tabii yağ bağlamayın.
  • senolll  (04.01.18 15:26:32)
1000 kaloriyi tek öğünde alabiliyorum ben. Yemek zorsa kendine içecek hazırlayabilirsin.

Al sana bi shake tarifi,

250ml laktozsuz süt
50gr yulaf
50gr bebe bisküvisi

Blenderdan geçir iç. 600 kalori.

Herşeyi tadında ye, günlük yediklerini yavaş yavaş artır. Spor yap, Metabolizman hızlanacaktır, daha çok yemeğe yönlendirecektir, böylelikle alışmış olursun yemeğe.
  • sylr  (04.01.18 15:40:59)
yiyorum, iştahım çok güzel. mesela kahvaltıda 4 pankek yedim bu gün. 5 tane de zeytin gömdüm. birde ben kahvaltımı öğlen yapıyorum. çünkü erken kalkamıyorum.

  • for day to break  (04.01.18 17:14:52)
@diesis, zeytinyağı kaşıkla ishal yapar daha da zayıflatırmış. diyetisyenin yalancısıyım. ekmekle ya da salatalara.

  • for day to break  (04.01.18 19:51:43)
ben size yediklerimi ve uygulamanın bana çıkardığı kaloriyi yazayım. tek tek yollarım hepinize. zaten 158 boya 41 kilo oldum. ama şuan kurt gibi açım. birazdan bir porsiyon limonlu, zeytinyağlı pırasa, karabiberli pirinç pilavı, çeyrek ekmek ve 1 su bardağı elma suyu içeceğim. uygulamam bana diyor ki bunlar, 420 kalori. bugün 1222 kalori alacağım bunları yersem. bazen 1000 i geçiyorum ama geçemediğim de oluyor. bir kaç gün önce köyde bazlama yemiştim 2000 kaloriye bile çıkmıştım. ama bisiklet sürdüğüm için yakmışta olabilirim. yakılan kısma aklım pek ermiyor.

ama işte şu var ben öğlene doğru başlıyorum güne. sabah 8 gibi kahvaltı alışkanlığıyla daha iyi alırım diye düşünüyorum.
  • for day to break  (04.01.18 19:54:13 ~ 20:03:04)