Soğuk algınlığı sırasında niye zihin düzgün çalışmıyor?

Soğuk algınlığı ile uyandım güne, boğazda ağrı fakat ağrıdan ziyade yutkunamama. Vücutta tarifsiz bir halsizlik, kırgınlık hissi, bu hissi kelimelere dökmek imkansız dökülüyor resmen vücut, ara sıra hapşırma krizleri de var tabi, berbat bir şey. En kötüsü de kafanın içinde, Ağrı yok ama sanki uyku moduna geçmiş gibi oluyor zihin, zonglama hissediyorum kafada ama ağrı yok. Ders çalışmak, okumak gibi şeyleri yapamıyorum resmen, yazmaya bile halim yok sadece sıcak bir ortam, sıcak bir içecek ve sıcak bir yatak istiyor bünyem, sanki ben değil de bu virüsler beynime bu emirleri veriyormuş gibi berbat bir şey. Bu size de olduğu oluyor mu ve bu illet neden IQ'u düşürüyor?

Iq düşmesi değildir o, virütik bir durumsa o virüs mutasyon geçirmiştir, beynin sürekli olarak dinlenme emri veriyordur. Yani vücudun ona ihtiyaç hissediyordur. Her hastalık bir iyileşme dönemidir, vücudun savaşma ve savunma için donanımı var ki savaşıyor. Biz sadece bu dönemde vücuduma yardım ediyoruz o kadar. Doktora git yani :)

  • yaren  (03.01.18 17:54:57)
I FEEL YOU... aynı berbat durum içindeyken; yani yürümekte bile zorlanırken dün doktora gittim, faranjit dedi. İlaçlar sayesinde dökülen vücudumu topladım ama o zonklama, boğazdaki yanma vs. henüz geçmedi. İvedilikle doktora görünün bol ılık sıvı tüketin, beslenmeye dikkat geçmiş olsun.

  • bilemedik biz onu  (03.01.18 18:14:13)