Sahibinden satışları

Merhabalar, İnternetten, sahibinden.com üzerinden filan hiçbisey satmadım daha önce. Şimdi bi teklif geldi (son fiyat ne olur filan soruldu). Satışta nelere dikkat etmeli. Karşı ödemeli kargo gönderirim, adam almaz, o bana mı patlar?

parayı hesabınızda görmeden ürünü göndermeyin.

  • Ufuk  (03.01.18 05:00:32)
Bi de şöyle şeyler oluyormuş, bilginize.

tahiryildiz.com
  • neynep  (03.01.18 05:10:34)
Ben yaptığım her satışta önce parayı istiyorum adam gönderir göndermez kargoluyorum. Güvenip güvenmemek onun kararı, güvenmemek en doğal hakkı tabi. Elden satarken de parayı hesaba alıyorum ki sahta para falan verme durumları olmasın diye.

  • lana del rey  (03.01.18 06:08:14)
ürüne göre değişir. get ile satış yaptıysanız alıcı önce parayı havuz hesabına yatıracak vs. kolay satılacak bir ürün ise benim tercihim elden görerek satmak. alıcı şehirdışında ve ısrar ediyorsa tok satıcı olup önce havale sonra mal şeklinde satış yapmak.

pazarlık türkiyede alışkanlık adam 5 lira bile ucuza alsa kendini zafer kazanmış hissediyor. o yüzden pazarlık tekliflerini kırmayın sembolik ufak bir indirim yapın.
  • orpheus  (03.01.18 06:08:14 ~ 06:09:32)
Ben de tekrarlayayım, "para peşin kırmızı meşin".

  • John Bloor  (03.01.18 11:26:47)
elden diyor, akşam gelicem alıcam diyor. makul çerçevede düşünmeye çalışırsak, tek düşünmem gereken sahte para olabilir sanırım. orda da biraz güveniyorum kendime. ama güvenmeyeyim.

gelmeden önce parayı yatırın, öyle gelin de denmez ki. ben almaktan vazgeçerdim biri böyle dese.
  • neynep  (03.01.18 15:00:08)
Çok değerli, ve hemen nakte çevrilebilecek bir ürün değil ise sahte para ihtimali yok gibidir.

Kamuya açık güvenli bir yerde buluşun, tabi ürün taşınabiliyorsa. Tanımadığınız birine ev adresinizi vermeyin, tanıdık bir esnaf varsa dükkanında çok daha iyi olur.
  • John Bloor  (03.01.18 15:31:05)
Teşekkür ederim.

  • neynep  (03.01.18 21:26:16)