En çok neyi merak ediyorsunuz

Hayatta en mereak ettiğiniz şey nedir ?

bir pipetin iki deliği mi vardır? tek deliği mi?
edit : tik atmamış sen biliyon mu bir delik mi var iki delik mi var?

  • dedim dedim de kime dedim  (03.01.18 01:28:56 ~ 10:27:13)
atomlar belli paternlerle hareket ederken gerçekten hür iradeden bahsedilebilir mi?

  • olkol  (03.01.18 01:34:03)
Nasıl ölecem

  • kaderdeki bekir  (03.01.18 01:35:59)
Ne istediğimi

  • Meninasplash  (03.01.18 01:39:29 ~ 01:40:14)
Evren, evren hakkındaki herşey.
Uzay/zaman/kara delikler/gezegenler/yıldızlar.

Beyin. Beynin işleyişi. Yapısı.
Çalışma şekli. İşleyişi.

Ölüm. Hissettirdikleri. Ölümden sonrası.

Kadınlar ne ister?

İlk üçü hakkında az çok fikrim var.
  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (03.01.18 01:41:55)
şu düğmeye basınca ne oluyo?!

  • FeykIM  (03.01.18 01:54:19)
rakınrolun sonu ne olacak acaba benim için bunu merak ediyorum. ya da olacak mı...

  • vedatchilipeppers  (03.01.18 01:56:33)
Şans oyunları sonuçlarını, hadi bir tanesi olsun, çekilmeden önce rakamlara ulaşmanın bir yolu var mı? Evet kısa yoldan... aynen...

  • [GODDARD]  (03.01.18 02:20:19)
şu dünyayı belirli grupların yönettiği geyiği gerçek mi?

  • golgi aygıtı  (03.01.18 02:48:13)
insanların doğrudan ağa bağlandığını görebilecek miyim? telefon da, tv de, bilgisayar da sensin. 3d, vr, hologram hepsi hikaye, insanları ağın içine soktuklarında olay çözülecek. sen de matrix, ben diyeyim Kôkaku Kidôtai.

  • late viper  (03.01.18 02:48:17)
İnsanın algı sınırlarının dışında neler olup bittiğini çok merak ediyorum ulan ! Duyu organlarımızın kapasitesi belirli. Ayrıca bazı şeyleri algılayacak organlarımız, becerilerimiz de yok. Belki algı yetenlerimizi geliştirecek cihazlar yapabiliriz ama şimdi düşündüm de peki ya hiç farkında bile olmadığımız etkenleri nasıl bileceğiz. Varlığını aklımıza bile getiremediğimiz... Lan ya...

  • burka  (03.01.18 03:08:54)
ruhlarımız birbirlerini nasıl bu kadar iyi tanıyor?
nasıl oluyor da suratını ilk kez gördüğümüz bir insanla daha önce de karşılaşmışız gibi oluyoruz

en çok bunu merak ediyorum

vesselam
  • regardless of what they say  (03.01.18 05:11:12)
öhöm... oturduğum yerde, totom da uyuşmuşken, yeterince direnirsem, ne bileyim... 30 küsur yıl sonra... acaba bir kez daha altıma işer miyim? nostalji olur...

büdüt... bu soruya bakıp bakıp durdum. işin aslı şu aralar bencilce merak ettiğim tek şey bunamadan kuş gibi hafiflemenin yolu olup olmadığı. moralimi bozmayayım, geyik yapayım dedim olmadı. buraya yazmayınca düşünceyi aklımdan itmiş olmuyorum.

onun dışında beynin işleyişini ben de merak ediyorum. ninja kaplumbağalarda shredder'ın efendisi olan sıvıdaki beyne benzer şekilde evya matrix'teki gibi bir ortama bağlanarak içinde durduğu kabı algılamadığı o zaman gerçekten gelecek mi, düşündüğüm kadar kötü bir şey olur muydu bu... bunları düşünüyorum. kusursuz ve late viper+1
hayvanların düşünce balonları... ne düşünürler, kendilerinin ne kadar farkındalar, onların gözünden dünya ve yaşam nasıl? hatıra, hafıza, duyulardan gelen veriler nasıl?
nedensellik-determinizm-rastlantısallık konuları.
algı ve gerçeklik tartışmasından solipsistleri çıkaracak nihai noktanın ilan olacağı ve agnostiklerin de inanç vs inançsızlık tartışmasından çıkarılacağı günü, çağı merak ediyorum.
rüyaları yönetebilir miyiz, daha işlevsel kullanabilir miyiz, öğrenmeyi beynin bugün yaptığından da hızlı gerçekleştirmek için rüya ve derin uyku safhalarını kullanabilir miyiz?
psikopatoloji canlılarda ne kadar yaygın? epigenetik çalışmalar ne kadar ileride? genlerin tetiklenmesi veya atıl durması nelere bağlı? dünya nüfusunu fmri'a bağlasak antisosyal spektrumda nerelerde yığın oluşur, hata aralığı ne olur, ölçülen değişkenler neler olur, buna göre tanımdaki değişiklikler ne olur, darwinism, sosyal darwinizm, yönetim sistemleri açısından bu ne anlama gelir...

uzar gider. merak ettiğim şey çok. ama ben kuş gibi hafiflemek isterken kuşbeyinli olmaktan korkmakla meşgulum.
  • godoşu beklerken  (03.01.18 05:16:01 ~ 05:51:26)
akıcı 3-5yabancı dil konuşabilecek miyim?
akademisyen olacak mıyım?
dünyayı gezebilecek miyim?
ha bi de
kilo vercem mi? :D
  • antik depresan  (03.01.18 05:27:11)
uzayın ötesinde ne var onu merak ediyorum. uzaydaki başka akıllı yaşam formlarını merak ediyorum. evren neden oluştu onu merak ediyorum. başka evrenler var mı onu merak ediyorum.

yemişim dünyayı yöneten ahmakları.
  • bohr atom modeli  (03.01.18 06:15:43 ~ 06:16:00)
@bohr +1

Bunu demeye gelmiştim.
  • freetakilir  (03.01.18 08:54:49)
Geleceğim. Film gibi.

  • powerpufgirl  (03.01.18 09:36:24)
tool gerçekten yeni bir albüm çıkaracak mı?

  • rahip janick  (03.01.18 09:40:25)
1- biyografimi ve sonunu tabiki
2- oteki dunya denilen sacmaligin olmadigini biliyorum ama milyarlarca insan degil de ben yaniliyorsam ve varsa ahiret denen sey, bu dunya da tiksindigim zalimlerin ote tarafta nasil acilar cektigini zevkle izleyebilecek miyim?

  • alttaraf  (03.01.18 10:37:55)
geleceğimi

  • kablelvuku  (03.01.18 10:53:08)
Ikinci dunya savasi. Basindan sonuna tum cepheler, tum karargahlar, kaleler,her sey ve her yer. Zamanda yolculuk yapabilecek olsam gidecegim yer direkt ww2.

  • stavro  (03.01.18 11:21:11)