insaatlarda calisanlara bir soru - kedi olumu

cok sik yasanan bir sey midir? yani surekli insaat alanine bir sekilde girip olen kedi goruluyor mu? yoksa tek tuk olan bir durum mu?

şantiyedeki işçiler o erzincan orduevindeki asker gibi tiplerdir. çok gördüm taş atan döven eden işçi. gördüklerimin de ağzına ettim.

büyük ihtimal insanlıktan nasibini almamış bir ya da birkaç işçi var.
  • hosein  (27.12.17 11:24:52)
bir suredir etrafta goremedigim bir kedi var da 1-2 yaslarinda. acaba insaata dusmus olmasi yuksek bir ihtimal mi onu anlamaya calisiyorum.

  • jimicik  (27.12.17 11:34:59)
İşçiler pek sevmez(kedi alışınca gitmez çünkü sağa sola- orada miyavlar birşey yapar çalışanlar da bundan rahatsız olur), ama bilerek öldürmez de. Genelde şantiyede çalışan kadın yöneticiler kedilere ilgi duyarlar o yüzden diğer çalışanlar da pek karışmaz; bu biraz karakteristik bir olay yani inşaatla pek alakalı değil de kişinin kendi tutumuyla alakalı, eğer ki annesi başka evlerde başka insanlarla sevişmiş birisiyse bunu herhangi bir yerde de yapar zaten.

Ben mesela çocukluğumdan anımsıyorum, böyle romantik anneleri olan çocuklar vardı daha ortaokula bile gitmeyen ''hadi kedi taşlayalım'' diye ''event'' düzenlerlerdi. Taşlayarak öldürürlerdi kedileri ve bu onlara bir oyun gibi gelirdi. insanoğlunun sonunun çoktan gelmesi lazımdı da işte, tanrı da tıpkı bizim gibi biraz tembel.

soruya dönecek olursak, çok sık karşılaşmadım ben; ama düşünüyorum da şantiyeler; bu tür hayvanların girişi çıkışı için kontrolü yapılamayan ve de hareketli büyük makinalarla - sürekli delici kesici aletle çalışılan insanların olduğu, hava kararınca da görece izbe yerlere dönüşen konumda bulunduğu için, diğer çalışma alanlarının büyük bir kısmına göre daha sık yaşanıyordur kedi ölümleri.
  • mete kudur  (27.12.17 11:35:48 ~ 11:37:27)
çoğunda oluyor.

hafriyat esnasında çok olur. yıkılırken ya da yıkıntılar kaldırılırken.

ama inşaatçılar tarafından bilinçli öldürülen görmedim.

ihmal var mı? evet.

ne yapabilirsiniz?

yıkımdan önce olmasa da burada kedi vardı, yavrularını taşımış mı bi kontrol edelim derseniz. belki bi 10-15 dk bakmanıza izin verirler.
  • eeb  (27.12.17 11:40:46)