Mutluluk

Mutluluk üzerine bir deneme. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir parça mutluluk arıyoruz değil mi hepimiz? Tamam da hangi mutluluktan bir parça aradığımız? Hüzünlerimizden bozma olan bilmem kaç ayarlıktan mı yoksa 24 ayarlıktan mı? Gerçi kaldı mı bu devirde 24 ayar saf mutluluk? Bulabileceğimizi sanıyor muyuz gerçekten yoksa kandırmak mı kolay kendimizi? Bence yok, kalmadı. E o zaman elimizde bir tek çakma mutluluklar kaldı galiba değil mi? Üstelik Çinlilere de muhtaç değiliz bu konuda. Piyasada yeterince var zaten. Hatta biraz yetenekliysek bu konuda kendi çakma mutluluğumuzu bile kendimiz üretebiliyoruz. Hem ucuz hem de gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar "kusursuz". 24 ayarın bahsi geçmişken, unutmadan... Hani altın yere düşse de altın ama 24 ayar mutluluk tam da onu yakalamışken ellerimizden kayıp gitti mi binbir parçaya bölünüyor ya, işte o fena koyuyor yüreğe. Yanlış mı biliyorum ben yoksa? Ne dersiniz?

mutluluk içindeki boşluğu doldurabilmektir bence.

  • cccbehzatccc  (26.12.17 16:34:57)
Bence diyerek başlayacağım ama 24 ayarla ilgili şeyi kaybetmek değil en kötüsü. Dahası var, kendimden biliyorum.

  • baldan kaymak  (26.12.17 16:41:53)
eğer metinle ilgili düşünceyi soruyorsan, içerik ve üslup açısından zayıf bence.

mutlulukla ilgili ise sorduğun şey; neyden yapıldığının bir önemi yok bence, sağladığı tatmin, ne kadar uzun sürdüğü ve ona olan inancın gücü önemli. sürekli mutluluk diye bir şey yok zaten.

huffs, yoruldum.

edit: bu arada heves kırmak gibi bir niyetim yoktu, sadece bu tür yazıları gördükçe aklıma yeni nesil edebiyat dergileri, onların okuyucu kitlesi, yeni nesil indie gruplar ve onların dinleyici kitlesi geliyor. onları da, tarzlarını da sevmiyorum.
  • rahip janick  (26.12.17 16:48:05 ~ 16:51:56)
“Mutluluk” nedir? Once operasyonel tanimini yapip arastiralim :)

Mutlulugumuzu tehdit eden unsurlari kendimiz olusturup onlarla savasiyoruz bence. Once kendimizi duzeltelim, mutluluk gelip kalir
  • lamira  (26.12.17 17:02:56 ~ 17:03:21)