85.000 tlye kadar araba tavsiyesi

Sıfır km olursa şükela olur :)

Sanırım seçenekler egea, fiesta, clio/megane, i 20 falan

En efektif seçim ne ola ki?

Bu arada senede 20.000 km anca yapılır diye düşünüyorum.
İlk arabam olacak :)

sıfır alma bence. temiz ikinci el dizel otomatik bakabilirsin. fiesta'ya clio'ya o para verilmez ya

  • hayati cozemeyen adam  (25.12.17 22:43:36)
egea al geç. çok iyi araba değil, ama parçası ucuz, bakımı kolay.

  • babilbaligi  (25.12.17 22:44:29)
egea düşünüyorsan aynı kalitede citroen elysee dizel var.
liste fiyatında yazan bakma en fullunu 67-68bine veriyor bayiler.

ama kalite bekliyorsan tatmin etmeyebilir.
  • €xpolerer  (25.12.17 22:53:13)
Ya citroen gibi tam bi şirket arabası almak istemiyorum:/

  • tabanzabonanza  (25.12.17 23:03:41)
Fiesta alınır. Bu arada Egea bariz biçimde c elysee’den daha kaliteli bir araba. İkisini de alma bence. Alabiliyorsan dolu bir fiesta, polo, clio üçlüsüne bak.

  • thewhitewolf  (25.12.17 23:19:19)
egea leş bir araba. muhtemelen ikinci eli de ölü olur. seattır skodadır bunlara bak.

  • kveldulv  (25.12.17 23:30:56)
bence il bilgisi de verirseniz öneriler iyileştirilebilir. örneğin şehir istanbul ise büyük aracın park sorunu olur. yok yozgat ise tır tavsiye edilebilir ama o fiyata zor.

  • gogu delen adam  (25.12.17 23:46:42)
85'i biraz asiyor ama tok kapi sesi var ve sifir sayilir.
param olsa da ben alsam.

www.sahibinden.com
  • bim tribi  (25.12.17 23:48:35)
Düz olmasını dert etmezsen 2015/2016 Honda Civic Hatchback 1.6 i-dtec (dizel) tavsiye ederim.

  • battal gemalmaz  (25.12.17 23:52:41)
arabadan ne beklediğini biraz daha açıklayabilirsen ona göre daha net fikirler gelebilir

67000 civarına toyota 1.33 alabilirsin performanla çok işim olmaz geniş olsun dersen.
  • €xpolerer  (26.12.17 00:27:42)
Yeni fiesta'nın fiyatları ile ilgili bilgim yok, o yuzden onu seçeneklerin dışında bırakıyorum. İ20, egea'dan da clio'dan da daha konforlu ve güzel bence. Hyundai motor ve şanzıman konusunda da sorunsuz olduğunu kanıtladı.

Ancak ben yerinizde olsam megane, focus, astra gibi bir üst sınıfa bakarım. 85.000 lira, b segmenti bir araç için çok fazla bence. Örneğin 2015 model, garantisi bitmemiş bir focus almak sıfır egea almaktan cazip gelir bana. Megane'ın da güncel fiyatindan haberim yok, haftada 3-5 bin lira artıyor araç fiyatları. Ama bence b segmenti değil c segmentine odaklanın. Beklentilerinizi belirtmemişsiniz ama c segmenti arabaların sunacağı konfor ve güvenlik özellikleri parasının hakkını verebilir en azından. Megane'in fiyati uygunsa şu seçenekler arasında Megane en mantıklı seçenek olur.

Son olarak, skoda rapid'e de bakın bence.
  • md11  (26.12.17 00:42:30)
Megane yazmışsın, yeni çıkanlara paran yetiyosa direk al direk. Başka düşünme bile. Bence çok güzel yapmışlar, her yönden tatminkar bir araba. Yakıtı az, basarsan gidiyo, içi güzel bagajı iyi tipi iyi, piyasa kesinlikle iyi. Hiç yorulma arama al hocam

  • Nature Works  (26.12.17 11:17:20)