Hangi Araba?

Uzun dönem kiralama için.

VW Polo 1.0 Trendline manuel - 220 Euro + KDV
Renault Clio 1.5 Joy otomatik - 290 Euro + KDV
Peugeot 208 1.2 Active Skypack manuel (Cam tavan, full multimedia vs.) - 1600 TL kdv dahil

Hangisi? Polo en ucuzu ve aklımızın gittiği, ama Euro sakat mı 2 yıl kontrat bağlamak için?
(İstanbul, işim sabah git akşam gel gerektirmiyor. Trafiğe istemedikçe çok girmem. Kendi vaktimi ayarlayabiliyorum)

bence clio özellikle istanbulda yaşıyorsanız trafikte kalınca otomatik vites rahatlığını çok ararsınız. ama kur işi sakat. kuru sabitlemeye çalışın

  • nodrama  (24.12.17 23:37:50)
clio +1

araban filo kiralama sonucunda. servisi ile de onlar ilgilenecektir. bas dizeli. şehir içi ve dışında çok az yakıyor dci motorlar. tepe tepe kullanırsın.

fakat tl fiyatı almaya çalış veya kur sabitle +1 ona da
  • rain when i die  (25.12.17 00:11:31)
euro anlasma yapmak bizim gibi stabil olmayan ekonomilerde cok mantikli degil.kira suresince odeyecegin bedellerde arac bedelinin yarisina denk geliyor.yogun kullanmayacagini belirttigin icin bu kiralama cok rantabl degil.daha iyi,tl seceneklerine bakmak lazim ama yilbasindan sonra arac fiyatlarinda beklenen zam oranlari yuksek,bu da kiralamayi direk arttiracak.fiyatlari tl yapmalari yonunde baski yap arkadaslara.

  • duptıs  (25.12.17 00:16:38)
Euro riskli tabi. 2 yıl sonra kaç olur bilinmez fiyatı sabitletme ihtimali yoksa sonrasında zorluk çekebilirsiniz.

  • eksi sozlugun tatli insani  (25.12.17 00:35:35)
kesınlıkle otomatik vites. istanbul trafiği manuel ile çekilmez.

euro kesinlikle yapma. dahane deli şeyler olacak euroe fırlayacaktır.
  • charlotte blanc  (25.12.17 01:12:39)
Clio sürmesi inanılmaz zevkli bir araç. Ben Manuel olanını kullanıyorum, ilginç biçimde trafikte yormuyor. Eğer otomatik olan pahalı geliyorsa manueli de değerlendirebilirsin diye söylüyorum. Polo kullanmadım, bilmiyorum ama Clio'yu kesinlikle öneririm.

  • yirmisantim  (25.12.17 01:31:36)
clio için 2 yılda yaklaşık 37.000 TL kira ödeyeceksiniz, eğer her ay kira faturasını doğrudan vergiden düşemeyecekseniz yani kira bedeli cebinizden çıkacaksa o paraya kredi ödeyip araç alırsınız zaten.

Hani şirketlerin araç kiralamadaki mantığı bu, faturayı direkt masraf olarak düşüyorlar. Bireysel kullanıcı iseniz pek mantıklı değil bir değerlendirin derim.
  • John Bloor  (25.12.17 10:24:37)
clio

  • since1907  (25.12.17 11:59:30)