16 kameralı DVR?

Bir şirkete kurdurduk, onlarda Ne..on marka bir cihaz takmışlar. Cihaz güzel ancak telefon uygulaması berbat ötesi. Kurumsal firmalar vs. ne kullanıyorlar Allasen? Bütçe çok değil ama yukarı zorlayabilirim.

ne..on dediğin marka neutron ise mobil uygulaması EZView(uniview) veya gdmss(dahua) piyasada ki en iyi uygulamalardan biridir,tam olarak neresini beğenmedin.

kurumsal firmalar server+yazılım(luxriot,digifort,milestone) kullanırlar(kurulum maliyetleri yüksektir),nvr tercih edenler ise dahua,hikvision,uniview,surveon,aventura,appro v.b kullanılır,

uzaktan erişim vpn ağlar üzerinden sağlanır ve mümkünse port yönlendirme yapılmaz,özellikle çinli bir firmanın ürününü kullanıyorsan default bütün kullanıcı şifrelerini ve portlarını değiştirmen gerekir çok fazla hack saldırısı olmaktadır.

hangisini tercih edelim dersen ip kamera ise hikvision veya dahua kullanın,analog sistem ise pek farketmez.
  • sealth  (23.12.17 12:39:44 ~ 18:14:21)
evet neutron. nmss isminde bir ios uygulaması kullanıyoruz ve gerçekten çok berbat. gdmss aratınca idmss lite isminde bir app e yönlendirdi. O app den bağlanamadım bir türlü. Ezview i de yükledim ancak deneyemedim. Şimdi tekrar deniyorum. Bu arada dvr modelim : TRA-8108-4FHD

  • o kadar da degil aga  (25.12.17 11:53:10)
neutron firması önceden dahua'nın oem ürünlerini satıyordu,okisan dahua'nın türkiye distribütörlüğünü alınca mecbur uniview firmasının oem ürünlerini satmaya başladılar.
eğer nmss yazılımı kullanıyorsanız sizin dvr dahua üretimidir,gdmss ve nmss aynı şeydir sadece neutron programı türkçeleştirmiş,verdiğiniz dvr modeli ahd bir cihaz nmss ahd versiyonu ile bir deneyin,ezview farklı bir üretici çalışmayabilir.
itunes.apple.com

ios versiyonun farkı nedir kullanmadığım için bilmiyorum ancak berbat'dan tam olarak kastınız nedir,
  • sealth  (25.12.17 14:36:57)
berbattan kastım çok fazla sayıda bug içeriyor. app sürekli atıyor.kamerayı açıyorum, görüntünün gelmesi 1 dakikayı buluyor. hem gönderim hem alım bant genişliği fazlasıyla yeterli. lokal ağdan bile çok yavaş.
son güncelleme ile biraz düzelme var ancak bence yetersiz. gdmss i yine de deneyeceğim.

  • o kadar da degil aga  (25.12.17 15:43:11)
bağlantı yavaşlığı p2p veya cloud üzerinden uzaktan izleme yapıyorsanız ondan dolayı olabilir,direkt ip/port yönlendirmesi ile deneyin,imkan varsa android bir telefonla da deneyin aynı şey devam ediyorsa ios uygulamasının optimizasyonu kötü olabilir.

windows da pss uygulaması veya dvr'ın web arayüzünden izleme yapabilirsin.
  • sealth  (25.12.17 16:13:33 ~ 16:16:54)
yardımlarınız için çok teşekkürler. o zaman buradan şunu anlıyorum. cihazda sorun yok, yani daha iyi bir cihaz alsam daha iyi bir kullanım zaten olmayacak?
37777 portunu kullanıyorum ancak hangi portu kullanmamı tavsiye edersiniz?

  • o kadar da degil aga  (25.12.17 21:41:54)
öncelikli olarak aşağıdaki duyuruyu bir oku;

www.neutron.com.tr

default gelen 80,37777,37778, v.b bütün portları değiştir,ne olduğu pek öenmli değil yeni portları tekrar yönlendir,kullandığın uygulamalarda ki port bilgisini de güncelle.

admin ve diğer kullanıcı şifreleri değiştir,p2p ve cloud özelliklerini kullanmıyorsan kapat.

ilk önce şunu bir kontrol et cloud & p2p üzerinden uzak izleme yapıyorsan bu sistem bayağı yavaştır,görüntüler ilk önce cloud'a oradan senin telefonuna gelir bu yüzden gecikmeler olur,direkt ip/port yönlendirmesi yaparak dene bu şekilde de bir gecikme var mı kontrol et,

Bu arada nmss ahd programının orjinali xmeye,aşağıdaki linkten kurulumuna bakabilirsin
itunes.apple.com

www.youtube.com

yayın akışı olarak ana akış(main stream) seçili ise bitrate yüksekliğinden kaynaklı bir yavaşlık olabilir substream/alt yayın akışını deneyin.

neutron'un cihazları genel anlamda iyidir,şu ana kadar pek şikayet eden görmedim ancak bu ahd serisi cihazlar direkt çin oem yan sanayi işi olduğu için ,yazılım kısmını üretici firma yapmıyor genelde, ısmarlama olarak dışarıya yaptırıyorlar bunun sonucunda da ortaya çıkan yazılım pek stabil olmuyor.

dahua ve hikvision cihazları yazılım anlamında çok daha iyidir,bütçe sıkıntısı yoksa ip kamera sistemine geçin rahat edin.
  • sealth  (25.12.17 22:08:02 ~ 22:38:35)
hocam neutron linkleri çalışmıyor bayi girişim olmadığı için. dediğiniz ayarları yarın kontrol edeceğim.

  • o kadar da degil aga  (26.12.17 23:48:05)