İstediğim şirket ike görülücem ama? Mülakat guruları gelsin

Olay şu, şu anki işimden memnun değilim. Ufaktan iş aramaya başlamıştım.
Sonra hoop bi telefon, başvurmadığım ama bana uyabilecek iyi pozisyon ve şirketin insan kaynaklarından biri aradı. Cv’nizi gördüm vs dedi ve görüşmeye çağırdı...
Telefonda biraz konuştuk, aktif iş arayışım yoktu dedim ki yoktu da yani yalandan başvurmaya başlamıştım kariyerden harıl harıl aramıyordum. Ama bu iş olursa anında bırakırım şu anki işimi.
Fakaaaaat mülakatta bunu demek ne kadar doğru bilmiyorum. Sorulacak bana neden bırakıyorsun şu anki şirketini diye. Ne desem?
Maaşı ve pozisyonum aynı şirketlerin büyüklüğü sektörü aynı. Neredeyse aynı şirketler yani:D
Departmanı şunu bunu sevmiyorum diye bok atmak istemiyorum şirkete. İş aramıyordum çünkü onların gözünde. Ama mutlu olduğum yeri bırakmak için de mantıklı bir sebebe ihtiyacım var bu ne olabili? Umarım anlatabilmişimdir. En az hasarla nasıl çıkarım bu sorulardan yardımcı olursanız seviinirim

işimden memnun değilim?
mutlu oldugum yeri bırakmak?

suanki iş ve ortamdam memnunmusun değilmisin?

illaki şartlarda bir değişiklik vardır onları öne sürebilirsin
  • horizon  (23.12.17 10:29:21)
iş arkadaşlarımdan biri ile sorun yaşadım bile desen en ince ayrıntısına kadar soru soracaklar. neden sorun yaşadın? sorundan bahseder misiniz? seni tek kurtaracak ve ardından soru almacağın şey; şu anki işyerim evime uzak demen veya yakın tarihte sizin işyerinize yakın bir yere taşınacağım da olabilir.

  • cryin  (23.12.17 10:57:10)
her şeyin aynı olduğu bu yere geçmeyi neen istediğini merak ettim. maaşın dahi değişmiyor mu?

  • blacksky  (23.12.17 11:10:31)
Yahu memnum değilim demiş nesini anlamadınız? Memnun değilim demek istemiyor yani mutsuzum orda demezse mutlu demektir mutlu olduğu yerden bir insan niye çıkar?

Bence;
İş olarak kendimi geliştiremiyordum diyebilirsiniz.
  • eksi sozlugun tatli insani  (23.12.17 23:19:12)
artik ogrenmiyorsun. daha fazla sorumluluk alabilirsin, ama pozisyon yok.

  • e haliyle  (23.12.17 23:30:36)
sana göre iki şirketin büyüklüğü aynı ama onlar muhtemelen kendi şirketlerini üstün görüyorlar. sen de ona göre oyna. normalde düşünmüyordum ama bu şirketin çalışma ortamı, başarıları vs vs beni etkiledi falan de.

  • prodeq  (24.12.17 09:39:36)