Milka'nın almanya ve türkiye çikolatalarının tadı neden farklı

Merhaba, almanya milkaları daha lezzetli ve çok yiyince rahatsız etmiyor. ama türkiyedekiler sanki biraz ağır gibi. var mı böyle bişey?

Katılıyorum,türkiyede yüzüne bakmam. Almanyadakiler daha farklı. Nedenini tam bilmiyorum.

  • basubadelmevt  (21.12.17 22:04:58)
şeker eşiği

  • tiarwain  (21.12.17 22:07:34)
Yurtdışında satılan Efes biralar Türkiye'de satılanların aksine glikoz şurubu içermiyor diyeyim, siz anlayın. Gıda yönetmelikleri, damak tatları, beklentiler ve karlılık her şey farklı. Bir de Türkiye'de sütün de daha kalitesiz olduğunu söylemek yanlış olmaz. Gerek ineklerimiz gerek yöntemlerimiz (antibiyotik, ilaçlar, su katma) sebebiyle.

  • testis agrisi  (21.12.17 22:10:02)
Benzer sey Nutella icin de gecerli. Turkiye'de regulasyonlar olmadigi icin marka ayni olsa da icerik ayni olmuyor.

  • crown  (21.12.17 22:13:51)
kullanılan yağ, şeker, un farklı olursa tadlar da farklı olur, yalnız almanya'dan gelen çikolatalarda yedikçe sınırı olmuyor, bir bakıyorsun koca mega paket uçmuş, TR'de hemen keser biraz yedikçe, bu iyi bir durum mu kötü mü bilmiyorum.

Ama sadece çikolata değil, kolalar da farklı. Hatta nutella için mesela avruapa'da daha akışkan olduğu söylenir genelde.
  • gezegen olan pluton  (21.12.17 22:14:45 ~ 22:15:19)
en basitinden çikolatalı fındık ezmelerine bakın şeker oranlarını karşılaştırın.
diğer ürünlerde aynı şekilde türkiyedeki firmalar daha fazla şeker koyuyor

  • kararsızataletfilozofu  (21.12.17 22:58:08)
kesinlikle katılıyorum. almanya'dan gelenler harika oluyor ama türkiye'de aldıklarım boğazımı yakıyor resmen.

  • theseachange  (21.12.17 23:24:57)
türkiye başta olmak üzere dünyadaki en kaliteli ve sağlıklı gıdaları ab topluyor.

  • ya ben lan neyse  (21.12.17 23:28:40)
acemi +1
turkiyeninde aralarinda bulundugu ulkeler denek olarak kullaniliyor, yeni malzeme arastirmalarinda veya dandik malzemeler ile, yiyeceginde de boyle elektroniginde de arabasinda da

  • jedilance  (22.12.17 00:24:33)