Greencard ın kişileri belirlemede bir mantığı var mı?

Yoksa tamamen şans mı?
Mesela kişisel olmasa dahi bir gruptan belirli sayıda gibi bir seçim algıritması var mıdır? Mesela lisans eğitimini tamamlayanlar arasından 150 kişi, ilkokul mezunlarından 270 kişi gibi.

Var mı bir mantığı?

Hayır, tamamen piyango.

  • cakabo  (21.12.17 00:18:24)
yok deniyor ama ben olduğunu düşünüyorum. Araya belli olmasın diye sade örneklerde serpiştiriliyordur.

  • basond  (21.12.17 00:19:02)
Hiçbir bilgim yok lakin şöyle bir fikrim var:

Piyangoyla, kaç adaysa hepsi belirleniyordur, sonra bu adayların hepsi sırayla eldeki verilerle inceleniyordur. Artık hepimizin bir şekilde sanal izleri var internette...

Bu kişi olur, bu olmaz... sonra 'olmaz' dediklerini hem listeden hem havuzdan çıkarıp açılan kontenjanı yeniden bir rastgele seçimle doldurup son 'temiz' aday da belirlenene kadar bunu tekrar ediyorlardır.

Bu olayın arkasındaki sebep: diversity o yüzden piyango, ama elin kgb ajanı bilmemnesine de bile bile vermezler. Mantık beni buraya getirdi.

not: havuzu baştan derinlemesine incelemiyor olabilirler, çünkü çok büyük bir iş yükü oluşur. ancak seçilmişleri derinlemesine araştırmak daha kolay ve ucuz bir yöntem.
  • idexo  (21.12.17 00:28:56 ~ 00:31:18)
bugün instagrama kovboy şapkalı suv'li fotoğraf koydum, tesla'dan modern day cowboy'un şarkı sözlerini alta yazdım. umarım mantıklı seçerler. sonra da kendimi california çöllerine vuracağım ve highway 395'te yaylanarak süzüleceğim.

  • rain when i die  (21.12.17 01:01:32)
Seçimin kendisi büyük ihtimalle random. Random olmadığı ortaya çıkarsa bürokrat kellesi gider zira. Ama zaten 50000 kişilik kontenjan için 100000 insan seçip sırayla mülakata çağırıyorlar. Mülakatta rahatlıkla elerler ulusal güvenlik diye. Bir halt da diyemezsin.

  • cleric  (21.12.17 12:04:46)