yaşlanıp yaşlanmamak

Daha 30 bile olmadım ama böyle bir garip oldum.
yarın doğumgünümmüş, farkında bile değilim sfadaf. yılbaşı mılbaşı boş işlerin ötesinde geliyor.

bir de bakıyorum teyzeye mercidabık savaşı’nı sorsam ilk ağızdan anlatacak, parti marti içip sapıtan tonla insan. özellikle Türkiye’de yaşım daha küçükken gittiğim mekanları düşününce iyi dayanmışım diyorum.

siz bu haftasonu, özel gün vs. kendini dışarı atanları nasıl değerlendiriyorsunuz? Ben ülkenin dandikliğine ve iş hayatının milletin cılkını çıkartmasına bağlıyorum.

danke

soruyu tam olarak anlamadım ama eğlenmeyek mi onu mu diyon :D

senin için geçmiş ve bence bu yanlış. eğlenmene bak yani. dışarı bi at kendini, dışarda neler var bi bilsen.
  • elorelia  (20.12.17 19:41:37)
sorun eğlenmek değil de böyle habire sokaklarda içip sapıtıp eğlenmek :D

Herkesin kendi kararı ama nasıl sürdürebiliyor merak ettim
  • passion rules the game  (20.12.17 19:43:15)
edit yok tabi ama 384884 yaşında teyzeler var, gözüm kanıyor

  • passion rules the game  (20.12.17 19:44:01)
Herkes hayattan farklı şekilde keyif alır. Yaşlanmak ile özel günlerde kendini dışarıya atmak arasında bir bağlantı göremiyorum. Çok genç olup da zamanını daha sakin bir şekilde geçiren biri olabileceği gibi orta yaşlı olup da partiden partiye gezen birisi de olabilir. İlla gençsin diye barlara gidip sabahlara kadar eğlenmene gerek yok. Bana göre gençler böyle davranıyor çünkü ondan önceki nesil de öyle davranmış sorgulamadan, gencim ben barlara akmalıyım gibi bir düşünceye kapılıp burs olarak aldığı parayı içkiye gömebiliyor. Bunun yanında yaşlanınca da çoğu insan böyle yerelere gidemeyeceğini (eşinden ya da çocuğundan dolayı) düşünüp gençken her türlü aktiviteyi yapmak istiyor.

Bir de eğlenmekten kasıt her zaman bir mekana, bu cafe ya da bar olabilir, orada oturmak oluyor bizim millet için. Çünkü bizim millette bireysellikten ziyada toplulukçu bir kültür anlayışı var. Herkes ne yapıyorsa onu yapıyorlar. Halbuki eğlenerek zaman geçirmek için o kadar çok alternatif var ki.

Kısacası bizim millet çok acayip. O yüzden çevrendekilere bakmak yerine kendin nasıl istiyorsan öyle yaşamanı tavsiye ederim.
  • mr sherlock  (20.12.17 19:45:46)
Eskiden her türlü güne anlam yüklerdim ben de; yok yılbaşı, yok x günü, yok cart günü vs. Ama şimdi bunlar bana zamanın su gibi akıp gittiğini hatırlatıyor ve ölüme (biyolojik yönden sağlıklı bir insanın ortalama ömür uzunluğunun sonuna) giderek yaklaştığımı düşünüyorum. Bu da hayatta hiçbir şeyin gerçek tadına tam olarak varamamış ya da hiç tatmamış beni ziyadesiyle üzüyor, buhrana sokuyor. Benim de bugün doğum günüm ama üzücü işte. Gitti koskoca ömür, 30'a son iki yıl kaldı ve ben hiçbir şey olamadım :'(

Her bir şeyi kutlama lüksüne sahip kişilere de imreniyorum bu enerji, para ve zamana nasıl aynı anda sahip olabiliyorlar diye.
  • m e b  (20.12.17 19:49:06)