Horlama-Kulak Tıkacı

ilk sorum. Horkes işe yarıyor mu?

İkinci sorum bu kulak tıkaçlarını nasıl kullanıyorsunuz, burada önerilenlerden aldım, ama hem sesi pek kesmiyor (horlayan kişiyle iki kapalı oda arasında gelen sesi bile kesmiyor öyle söyleyim) hem de kulağımda durmuyor ki bunlar, çıkmış oluyor her kalktığımda? (bahsettiğim tıkaç şu www.hepsiburada.com )

Bir haftalık bir çözüm arayışındayım, ya horlayan kişinin sesi kesilsin ya da o diledğince horlasın ama ben duymadan uyuyabileyim.

horlayan kişi için breathe right gibi çözümler de düşünülebilir.

  • inheritance  (20.12.17 17:57:02)
@inheritance Onu kullandı ama çıkıyordu burnundan, bir noktadan sonra, işe yaramıyordu.

  • hair freak  (20.12.17 17:59:37)
bu kulak tıkacı dandik. eczaneye gidip iyi bir tıkaç istediğinizi söyleyin, yardımcı olurlar. ben eczaneden silikon kulak tıkacı alıyorum, gayet sesi kesiyor. bu silikonları kulak içine sokmuyorsunuz, girişini kapatıyorsunuz sadece.

  • dedimmidemedimmi  (20.12.17 18:07:11)
Bunların kulaktan çıkması imkansız ve müthiş ses izolasyonu sağlıyorlar. Ben bazen bunlarla uyurum özellikle de yaz geceleri cam kapı açıkken çok işe yarıyor. Kulağına tam olarak yerleştirdiğinden emin misin? Görsel bulamadım tıkacın tamamını kulağının içine yerleştirdiğinde hem gece boyunca çıkmaz hem de dışardan ses duyamazsın. Tam olarak yerleşmiyorsa kulak yolunla ilgili bir sıkıntı olabilir başka birinde dene istersen.

  • Lethe  (20.12.17 18:13:13 ~ 18:14:25)
@Lethe Ya aslında sorun bende olabilir, diş plağı ve gece ateli kullanıyordum, onları da uykumda bir şekil çıkarmayı başarıyordum :(

  • hair freak  (20.12.17 18:35:31)
otifleks uyku tıkacına bakın. horlayan oda arkadaşından horlayan kocaya, caddedeki trafik sesinden bezdiren üst kat komşuya, her derde deva. evlilik kurtaran olarak anılır çevremde. bir deneyin.

6 senedir ara ara kullanıyorum, bir kez aldığınızda kullanma sıklığınıza göre değişse de 3 ay kadar gidiyor, ılık suyla yıkıyorsunuz sadece. ölçüleri var kulağa oturanını alırsanız(s-m-l) sıkıntı yaşamazsınız, bir süre sonra varlığını da hissetmiyorsunuz. arada yastık altından topladığım oluyor nasıl çıkarıyorsam ama çok nadir, o geceler de rüyamda maratona katılıyorum muhtemelen.
  • kullanıcıadımbuolsun  (20.12.17 18:51:28)
pedere şundan aldık: www.amazon.com

  • alperz  (20.12.17 19:04:36)
@alperz İşe yarıyor mu?

  • hair freak  (20.12.17 19:07:19)
hocam kulak tıkacı olarak silikon olanları alın. ben kullandım, hala da ara sıra kullanıyorum. ha kulağı mahvediyor tabii vs sıkıntıları var. ama en etkilisi de silikon olanlar.

  • sorularimicinfeykhesap  (20.12.17 20:09:06)
kulak tıkacı için de flare audio isolate diyorum. çok para ama her kuruşuna değer.

  • alperz  (21.12.17 08:01:34)
ise yariyor ki yazdim. yoksa neden yazayim diyerek tersliyorum sizi.

burun tikaci tamamdir. al arkana bakma.
  • alperz  (21.12.17 16:40:57)