Kadınlar ilgi budalasıdır desem bu suç teşkil eder mi ?

sb ?

09:49 güncellemesi: Başlıkta ''suç'' teşkil edip etmediğini sorduktan sonra; içeriğini editleyerek kanunlara göre yazmışım ancak o ara sızdığım için içeriği güncelleyememişim. Ekran öyle açık kalmış. Ve öngörebildiğim şekilde sorunun anlaşılmasında da küçük bir problem yaşanmış. Sizde oluyor böyle şeyler.

Ben ''kadınlar ilgi budalasıdır'' ifadesini kullansam, bu tck'ya göre bu suç teşkil ediyor mu onu soruyorum/sormuştum esasında.

12:17 güncellemesi: Yemin etsem başım ağrımaz bazılarınız sırf yazmak için/yazmış olmak için yazıyor, içinize nasıl bir söylemezse ölecek canavarı kaçtıysa; sorumu yineliyorum sadece ve sadece bunun tck'ya göre suç teşkil edip etmediği burada temel mesele, keza cevabını da tam teknik olmasa da aşağı yukarı aldım ama soruya cevap verenlerin tikleri heba olmasın diye ara ara kontrol ediyorum. Ve ettikçe de üzülüyorum.

Burada beklenti şudur; xxx sayılı bilmemeye göre suç teşkil eder/edebilir; ya da henüz böyle bir konu ya da emsal yok. Hepsi bu kadar.

Suç değildir ama (buradan sonra ne yazdığınızla zerre ilgilenmiyorum) kısmında kendinizi çok yormayın, çünkü soru sizin konu hakkındaki fikirleriniz değil maalesef, öyle olsaydı yormanızı rica ederdim ama burada sadece suç mu değil mi o soru mevcut. Hani çok kez tekrarlamışımdır, çok kitap okuduğunuzu beyan ediyorsunuz ama okuduklarınızdan ne kadarını anlayabiliyorsunuz diye, gittikçe bu oranınız nezdimde düşüyor. Acaba fazla kitap okumak yerine aynı kitabı birkaç kere okuyup anlamaya çalışmak gibi antremanlar mı yapsanız ? ya da biz ilkokul 3'e giderken kitaplarda bir metin verirdi, sonra burada ana fikir nedir, yazar ne anlatmak istiyor, şair kime seslenmiş gibi sorular sorarlardı, o konuda mı mesai harcasınız. Faydalı olabilmek adına söylüyorum.

  • FeykIM  (20.12.17 08:03:14)
kadın elbette ilgiye bayılır. her kadın böyledir bence. ben mesela tam bir ilgi budalasıyım :) ama kimin ilgisiyle budala olduğun önemli. her ilgi gösterene ağzımızın salyalarıyla koşup gitmiyoruz. doğru adam “ee günün nasıl geçti” diyip gözümün içine bakarak beni dinleyince çocuk gibi sevinirim, heyecanla anlatırım. koltukta otururken kolunu atıp gülümsemesi bile yeter. ne olduğu hiç önemli değil, beni düşünerek bir şey yapması önemli olan.

baktım bir süredir ilgilenmiyor, ben sokulurum sarılırım karşıdan ilgi talep ederim. çünkü böyle mutlu oluyorum. ilgi istemek her kadının en doğal hakkı bence. ama malesef kadınlar aradıkları ilgiyi karşılarındaki adamdan bulamayınca bunu ondan istemek yerine adam kendi kendine düşünsün diye bekliyorlar. adam da düşünemeyebiliyor. o zaman kadın üzülüyor, mutsuz ve sinirli oluyor. oysa eğer kadın mutluysa o ilişki her türlü güzel gider. sonra alakasız biri azıcık ilgi gösterince kadın ona tav oluyor, aradığı şeyin onda olduğunu düşünüyor. bazı ilişkiler sırf bundan bitiyor işte.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (20.12.17 08:32:44)
Boyle seyler soyleyerek kadinlara siddet gosteren erkeklere bahane buluyorsunuz. Zaten bu tur seylere inanmaya megilliler bahane ariyorlar.

  • Traveller  (20.12.17 08:46:22)
Güneş batıdan batar diyeni haose atmak gibi bir şey olur bu. Ama bu gözler güneş batıdan batıyor dediği için hapse atılanları da gördü. Bu konuda olmaz tabi.

  • haksizfil  (20.12.17 09:15:16)
“Kadınlar ilgiye bayılır” derseniz gereksiz bir genelleme, “kadınlar ilgi budalasıdır” derseniz terbiyesizlik yapmış olursunuz. Arada böyle bir fark var.

  • sopiro  (20.12.17 09:36:56)
suc degildir ancak söylem olarak cok da hos bir söylem degildir.

  • isvicre rakisi  (20.12.17 13:02:46)
Suc degildir ama yersiz genelleme yapmis olursunuz.

  • stavro  (20.12.17 13:08:24)