hangi internet sağlayıcısı daha iyi ?

merhabalar, eve internet bağlatmayı planlıyoruz, ancak hangisi sağlaycı daha iyi bir fikrim yok. oturduğumuz yerde maalesef fiber ve kablolu tv kullanımı mevcut değil :(.

aylık 120-130 gb gider gibi tahmin ediyorum. tavsiyeleriniz ?

Fiber ve Kablo yoksa diğerleri aynısının laciverti.
Türk.net çok övülüyor ama biz başvurup iki ay sonunda hâlâ eve sinyal gelmemesi ve hiçbir şey yapmadan "sorununuz çözülmüştür" diye arıza kaydını kapatmaları ve kullanamadığımız hatta bir de fatura göndermeleriyle yeter lan deyip iptal ettik.

Kablo altyapısı sokaktan geçiyorsa ama apartmana gelmiyorsa başvuruyorsunuz bir haftada projelendirip, tertemiz hat çekip, kırdıkları döktükleri yerleri düzeltip, temizleyip bağlantı yapıyorlar. (Apartmanın onayı gerekiyor tabii.) İmkân varsa bunu öneririm ben.
  • kobuzchu kiz  (19.12.17 15:06:16)
her semti gectim her apartmana gore bile degisen bir durum. fiber olmadigi icin yok santrale uzaklik, yok ankastre bok pusur bir suru sey var.

en temizi apartmandaki kullananlardan yardim rica etmek. hizi falan test edersiniz, cok kopuyor mu diye sorarsiniz falan.
  • brkylmz  (19.12.17 16:55:41)
Fiber ve kablo yoksa bütün firmalar telekomun altyapısını kullanıyor, adsl ya da vdsl olacak bağlantınız.

Superonline taahhütüm bittiği için turknete geçiş yaptım, taahhüt yok, AKN yok, 35 mbite kadar hız verecekler (hattın ne kadarını desteklerse) 59 TL.

1000 dk da sabit hat veriyorlar her yöne geçerli gsm dahil.

Taahhüt olmaması denemek için iyi bir fırsat, sitesini kurcala hemen arıyorlar. Adresini ver verebilecekleri hızı öğren (ki bu hız bütün adsl - vdsl sağlayıcılarda aynı olur)
  • John Bloor  (19.12.17 18:28:08)