Eğer elektrik bedava olursa, ısıtma hakkında

Bu akşam saatlerinde iş yerindeki abilerin bi muhabbeti aklıma takıldı;

Abilerden biri diyor ki; eğer elektrik bedava olsaydı bile elektiğin ısıtma kalitesi doğalgazın ısıtma kalitesini vermezdi. Doğalgaz ile bütün evin odaları ısınırken, elektrik ile sadece belli bir bölgeyi ısıtırdı, daha elektrikle her yerin ısınacağı bir teknoloji yapılamadı, o zamanda yapılamazdı. elektrik bedava olsaydı bile millet elektrik ile ısınmazdı yine pahalı doğalgazı seçerdi dedi..

Bu adam birde Telekom satınalma müdürü...söylediklerinde haklılık payı var mı, bana biraz saçma geldi açıkcası.

doğuda adamlar kaçak elektrikle seralara ısıtıcıları döşeyip sera ısıtıyor kışın.demekki oluyor.sizin müdür kız filan tavlmaya çalışıyor heralde.
www.milliyet.com.tr

  • birdposing  (18.12.17 22:56:48 ~ 22:57:38)
Elektrikli isiticlarin hepsini Ufo gibi saniyor herhalde.

Benim evdeki tum radyatorler elektrikli, gayet de guzel isiniyor tum ev.
  • crown  (18.12.17 23:00:44)
Birisi anlatmıştı ama kim olduğunu hatırlamıyorum. 2000lerin başlarında diyarbakırda bir eve misafirliğe gitmişler. Yatakların altına koyulan metal somyayı adamlar tellerle tavana bağlayıp üzerinden elektrik geçiriyorlarmış. 220 V yiyen somya tavandan bütün evi ısıtıyormuş. Kaçak elektrik kullanan evin tamamı hamam gibi ısınıyormuş.

  • goodz  (18.12.17 23:10:48)
Sadece elektrikle çalışan kalorifer kazanları var. İnternete bakmak çok zor olmasa gerek

  • westblack  (18.12.17 23:26:28)
'Birisi anlatmıştı ama kim olduğunu hatırlamıyorum. 2000lerin başlarında diyarbakırda bir eve misafirliğe gitmişler. Yatakların altına koyulan metal somyayı adamlar tellerle tavana bağlayıp üzerinden elektrik geçiriyorlarmış. 220 V yiyen somya tavandan bütün evi ısıtıyormuş. Kaçak elektrik kullanan evin tamamı hamam gibi ısınıyormuş.'

böyle bir levent kırca skeci vardı, geçenlerde aradım, bir türlü bulamadım.

karakterin şivesiyle 'kapıyı pencereyi açıyorum börtü böcek ısınıyor' dediği aklımda kalmış.
  • idexo  (18.12.17 23:31:05)
elektrikli kombi var.
www.termodinamik.com.tr?

  • sutlu nescafe  (19.12.17 01:34:31)
Elektrikli sobalar havayı kurutuyor, baş ağrısı ağızda kuruluk vs yapıyor. Zaten elektrikli sobalar anlık ve kısa süreli küçük yerlerin geçici ısıtmsı için mantıklı, sürekli bir ısı kaynağı olarak kullanmak mantıklı değil.

Elektrkli yağlı radyatörler, ya da elektrikli kombiler ile ev ısınması çok sağlıklı bir şekilde olur. Sıcak su için ise zaten uzun yıllardır termosifonlar kullanılıyor.
  • John Bloor  (19.12.17 09:36:03)
Tüm Adana klima ile ısınır klima ile soğur. Neredeyse bırak odaları koridorda bile klima vardır Adana’da. Doğalgaz geleli şunun şurasında birkaç s ne oldu. Senin satınalmacı kendine çalışır bir kafa satınalsın.

  • insomnia  (19.12.17 10:18:18)