Termos deyince hangi iyi marka?

Sabah filtre kahve yapıp termosa koyup işe götürüyordum. Termos bir kaç sene önce bim’den alınan 15-20 liralık uyduruk bir termostu ve emekliye ayrıldı kendisi. Yerine termos almadan da kahvesiz geçiyor günler. Kapasitesi en az 700cl olmak üzere,tercihen 1lt, kaliteli bir termos istiyorum. Önerileri alabilirim. Bütçe 100-150 arası diye belirledim ama piyasasını hiç bilmediğim için esnetebilirim de belki. Teşekkür ederim

stanley akar kanka.

  • baldur2  (18.12.17 12:20:10)
150 tl'ye stanley bulursun. ama 1 litrelikleri 200'e yakın haberin olsun.

  • teritori  (18.12.17 12:24:13)
Contigo

  • nucleon  (18.12.17 12:30:50)
stanley çok kalitelidir, o kadar kalitelidir ki belki ihtiyaçlarına fazla bile gelebilir. 30 saate yakın sıcak tutma kapasitesi, düşme çarpma vs ye karşı dayanıklı oluşu falan.
www.tekbasinadaolur.com
şu linkte adam kafa göz dalıyor stanley'lere ve hiçbir şey olmuyor :)
amazondan alabilirsin dediğin fiyatlara bulunur muhtemelen.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (18.12.17 12:33:06 ~ 12:33:28)
(bkz: thermos)

termos adı nereden geliyor zannediyorsun?

bende 1.2 litreliği var 24 saat sonra hala çay demleyebiliyorum
  • argent dawn  (18.12.17 12:49:30)
emsa kullaniyorum, 4 saatten fazla sicak tutuyor, 90 tl civarinda bulunabilir. asla dokulmuyor akmiyor 2 seneye yakindir kullaniyorum.

  • ozgur bir kusun hatirati  (18.12.17 12:50:59)
Tchiboda rengarenk trendix markalı termoslar satılıyor. 1 senedir kardeşim ve ben kullanıyoruz çok memnunuz. Termos denilince önemli olan zaten çelik olması ve çift duvarlı olması. Trendix de öyle ve kapağı sızdırmıyor. Kapasitesi 75 diye hatırlıyorum. Fiyatı da 60 liraydı. Günlük ihtiyacı karşılıyor bence. 7-8 saat sıcak tutuyor. Geçen contigo markasını da gördüm tchiboda 100 küsür liraydı.

  • jazzabel  (18.12.17 14:12:28)
argent dawn +1

contigo aldım 1 saate soğudu. ya benimki bozuk ya da model sıkıntılı
  • vassal  (18.12.17 15:06:03)
Stanley +1 demeye geldim.

Bir tane ofiste one hand olan 470 ml'lik, bir tane de kamp vs. için aldığım 750 ml'lik var ikisi de hayvan gibi beklediğimin çok üstünde bir kullanım sunuyor.

Amazon'da takip edip kargo dahil 30-40 dolar arasına alabilirsin acelesi yoksa.
  • chicha  (18.12.17 15:14:23)
www.ikea.com.tr

Buna benzer bir ürün kullanıyorum, öğlen 12'de demlediğim çayı akşam 7'de içmeye çalışınca ağzım yanıyor. Günlük kullanım için çok ekstrem ürünlere para vermek gereksiz olabilir, ki BİM'den aldığın ürünü bile uzun süre kullanmışsınız.

Soğuk kış kampları/yürüyüşleri vs yapmıyorsanız daha fazla para vermenize gerek var mı hesap edin.

Bir de penguen diye yerli bir marka olacak, ona da bak istersen.
  • John Bloor  (18.12.17 15:21:50)
Stanley bu işin piridir.

Ama ben o kadar para vermem derseniz;

1 lt: www.decathlon.com.tr
0,35 lt yeter derseniz (kahve/yeşil çay için ben kullanıyorum. memnunum.) : www.decathlon.com.tr
  • teknikekip  (18.12.17 15:28:37)