Alkol neden cinsel isteği arttırır?

İnternette merkezi sinir sisteminin hassasiyetini azalttığı yazıyor. Ama cinsel isteği artırmasının sebebi ne? İçinde öyle bir madde filan mı var?

IÇünkü biz biz olmaktan çıkıyoruz. Bazen ne yaptığımızı hatırlamıyoruz. Cinsel istek artırma değil her türlü saçmalık yaptırma potansiyeline sahip.
sonra da ağzımıza mıçıyor:(

  • sagin  (17.12.17 23:28:16)
böyle bir şey mi var, tam tersine azaltır diye biliyorum.

  • gezegen olan pluton  (17.12.17 23:36:01)
cinsel isteği baskılayan stres ve düşünce mekanizmalarının üzerindeki etkisini azalttığı için, cinsel isteğin de artıyor gibi oluyor. baskılanmıyor gibi düşün.

  • haykorsamdunyaya  (17.12.17 23:43:12)
İçimizdeki homosopiens ortaya çıkıyor

  • gozu acik sevisen yahudi  (17.12.17 23:44:25)
'Alkol neden cinsel isteği arttırır?'

yukarıdakilerin dediği gibi artırdığı şey cinsel istek değil de cesaret olabilir, kendini durdurmuyorsun, sarhoşken olan bu.

'böyle bir şey mi var, tam tersine azaltır diye biliyorum.'

azalttığı da cinsel istek değil ereksiyonu zorlaştırıyor ya da öldürüyor. çünkü damarların açılmasına sebep oluyor, penis de kan damarları sayesinde erekte olan bir organ olduğundan bu fonksiyonu negatif etkileniyor.

onun dışında sinir sistemini de uyuşturuyor olabilir bilemiyorum.

fakat bu soruyu gönül işlerine değil medikal olarak sormanız gerekti
  • idexo  (17.12.17 23:49:56)
bence azaltıyor.

  • goodz  (18.12.17 00:30:31)
Cesareti arttırıyor sadece.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (18.12.17 00:56:51)
super egoyu kaldırıyor, id yönetimi ele geçiriyor.

  • shotgunwoman  (18.12.17 01:00:16)
MACDUFF
What three things does drink especially provoke?

PORTER
Marry, sir, nose-painting, sleep, and urine. Lechery, sir, it provokes and unprovokes. It provokes the desire, but it takes away the performance. Therefore, much drink may be said to be an equivocator with lechery. It makes him, and it mars him; it sets him on, and it takes him off; it persuades him, and disheartens him; makes him stand to and not stand to; in conclusion, equivocates him in a sleep, and, giving him the lie, leaves him.
  • eriksatie  (18.12.17 14:18:05)
bende de baya arttırıyor. hele ertesi gün sabah uyandığımda çok yoğun oluyor bu istek. cesaretle falan ilgili değil bence.

  • kakaolu kremali biskuvi  (24.12.17 02:15:57)
'bende de baya arttırıyor. hele ertesi gün sabah uyandığımda çok yoğun oluyor bu istek. cesaretle falan ilgili değil bence.'

karpuz kabuğu etkisi olabilir. bir kez aklına düşünce aklından çıkarman için boşalman gerekiyor olabilir. ayrıca bir öncekinden itibaren ne kadar süre geçmişse o kadar istek artar zaten. bunların alkolle ilgisi yok.
  • idexo  (24.12.17 12:19:05)