Kına yıkanmış temiz saça mı

... yoksa üzerinde kimyasal olmamak kaydıyla kirli/yağlı saça mı yakılır?

İnternette tek veri yok, kimi kirli saç diyor kimi üzerinde kimyasal olmayan anlamında temiz diyor, bunu bana bi anlatsanız ya?

Ananem, temiz saça yakıyordu. kuruluyordu yıkadıktan sonra saçını sonra yakıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

  • mezarkabul  (17.12.17 00:17:01)
kirli saça uygulanır. 100% sevgili & anne onaylı. duştan sonra sürülen saç kremleri dışında her saç bakım ürünü saç kirliyken uygulanır, yoksa saç kötü bir hal alıyor.

  • silverado  (17.12.17 00:17:54)
Sorduğuma soracağıma pişman oldum. :/

  • yaren  (17.12.17 00:19:13)
Şu markette satılan kimyasal boyaların içindeki kullanım kılavuzunda diyor ki; kirli saça uygulayın. Sebebi de saça daha az zarar versin falan.. Şimdi bu kınayı da tercih edenlerin tercih sebebi kimyasal olmaması değil mi? O yüzden temiz saça uygulanabilir diyorum.

  • soyut park  (17.12.17 00:27:29)
en iyisi yarın ben ananemi arayıp sorayım. yanlış hatırlıyor olabilirim.

  • mezarkabul  (17.12.17 00:30:41)
kirli saça yakabilirsin. zaten sık yıkanılıyor saçlar kirlenmiyor bile.
ben uzun zaman black henna yani hint kınası kullandım. saçımı yıkamadan kınayı uyguladım. bi sorun yaşamadım.
yalnız kınayı ne kadar iyi durularsan durula havlunu boyayabiliyor, kınalık ayrı bi havlu edinmekte fayda var.
bir de terlediğinde ilk bir iki gün yastık ve kıyafete boya akıtabiliyor.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (17.12.17 00:45:21)
Sizleri seviyorum :) <3

  • yaren  (17.12.17 01:05:22)
Ananem sordum kirli dedi. Geç cevap için özür.

  • mezarkabul  (19.12.17 16:40:27)