ekran kartında ne olabilir?

sorun şu: bilgisayarıma ekran kartını taktığımda bilgisayar açılmıyor. 1 senedir böyle. daha öncesinde çalışıyordu ama şöyle çalışıyordu: ilk zamanlar ayda bir pc donuyordu (kalın renkli çizgiler geliyordu ekrana) resetlemek zorunda kalıyordum, bu zaman geçtikçe arttı. en son günde 7-8 defaya kadar yükseldi ve artık hiç açılmaz oldu. arada atladığım aşamalar olabilir çok zaman geçtiği için. 3-4 tane pc tamircisine götürdüm. kimi yandığını söyledi, kimi yanığa benzemiyor lehimler sağlam vs. dedi. ne yapacağımı şaşırdım. kartın kendisi de 650 tl ve çok borcum var. yeni bi tane almam çok çok zor yani. aklınızdan geçen bir fikir var mı, ne yapmalıyım sizce? izmir'de bu sorunu net olarak belirleyebilecek bir pc tamircisi bileniniz var mı ya da?

masaüstü

benim kart (7850) 10 dakka sonra çizgiler çıkartıp kapatıyordu. hıyarın birine götürdüm beni kandırıp beceremedi. başka bir tamirci reballing diye 90 tl lik bir işlem yaptı. şimdi eskisi gibi. yer eskişehir.

  • ya ben lan neyse  (16.12.17 21:59:32 ~ 21:59:51)
650 tl ise muhtemelen performans kartı. güç soketi vardır. sokete bi göz atın. acaba temassızlık vs mi var. bi de güç kaynağından gelen kabloyu söküp başka bi kablo bağlayın. o tip kablodan 4-5 tane olması lazım.

ekran kartının firmware i varsa update et.
sürücülerini değiştir, eski sürücülere dön.

anakartın firmware ini güncelle
anakart sürücüleri varsa onları da güncelle.

yazılım olasılığını ortadan kaldır.
  • sttc  (17.12.17 02:11:39)
bios u unutmuşum. aslında anakart firmware i dediğim bios tu.

  • sttc  (17.12.17 08:11:19)