Oyun oynamak

Bugün playstation oynarken düşündüm de oyun işi biraz boş değil mi? Bir de asphalt airborne'da her oyunda 5 yıldız tamamlıcam diye harcadığım saatlere baktım da aman tanrım. Bir yandan da bana keyif veren bi aktivite ve bunu yapmakta sakınca yok diye düşünüyorum.

Diğer yandan bu kadar saat oynamışım onun yerine şunu şunu yapardım diyorum. Çok kararsızım. Dozunda bırakma gibi bi huyum yok. Bi oyuna sardığım zaman çok uzun süreler oynuyorum. Siz de nasıl durumlar?Günlük bi saat sınırı mı koyuyorsunuz? İşi bi ara abartıp sonra tamamen kopanlar var mı aramızda?

x'i yapacağıma y'yi yapardım kafasına girersen ohoo çıkılmaz işin içinden. anlık basit zevklerimiz için yaşıyoruz çoğunlukla.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.12.17 16:05:45)
boş işi değil bence. Ben bu işe baya kültür gibi bakıyorum. Ve bazı oyunların hikayesi ve atmosferi çoğu filmde yok.

Ben oynarım, hikayeye sararım, keyif almaya bakarım bitirir kaldırım. şu görevden 5 yıldız alayım, en iyi silahı almak için 20 tane saçma görev yapayım gibi şeyler yapmıyorum. Atmosferi ve hikayesi bana bir şey katsın diye oynarım. o yüzden harcadığım zaman bana koymuyor.

Ama lol, pubg mi ne, cs go ve dota gibi hırsa dayalı oyunlar evet boş bence :) Onlar çünkü tamamiyle insanın hırsını sömürüyor. en iyi olayım, en çok ben keseyim, birinci olayım gibi bir şey katmayan oyunlar.

harcadığın zamanın karşılığında güzel şeyler alabilmek önemli bence.
  • eazy  (16.12.17 16:41:47)
Film de boş ona bakarsan, müzik de. Amaç vakit geçirmek. Valla gtada platin kupa için 200 saat falan harcamışımdır, bunu yaparken manyak mıyım dediğim de oldu ama trophyi aldıktan sonra saçma sapan bir mutluluk olmadı desem yalan olur :D

  • Golden Ratio  (16.12.17 17:02:09)
eğlence sektörü komple böyle zati. napak yani. amaç kafa dağıtmak zaten.

  • hasmetizm 2046  (16.12.17 17:05:28)