steam neden oyunları denememize izin vermiyor?

belli bir para harcamış belli sayıda oyun almış, zaman harcamış kullanıcılarına 1-2 saat demo hakkı verse oyunu görsek falan iyi olmaz mı?

gerçi oyunu aldıktan sonra sevmedim diyerek iade edebiliyorsunuz ama o da bazen olmuyor 2-3 oyun için para harcaman gerekiyor vs.

merak edip oyunu satın al diye olabilir.

  • imelih  (16.12.17 14:46:21)
steam ile alakası yok. yayıncı ile alakalı. yayıncı isterse demo sürümü koyar. ya da 1-2 saat zaman kısıtlamalı ücretsiz bir versiyon koyabilir.

  • bellbane  (16.12.17 14:50:28)
sevmedim diyerek iade ettiğim çok oldu

  • burya  (16.12.17 14:57:07)
satın aldığın oyunu 14 gün içinde 2 saatten az oynadıysan iade edebiliyorsun zaten, baya uzun zamandır olan bir süreç bu.

  • skulldragon  (16.12.17 15:02:05)
hikayesi olan bir oyunun nasıl olduğunu anlamak zaten 4-5 saatten az sürmüyor. keşke dediğiniz gibi olsa ama en az 5 saat oynayabilseydik. bazı oyunları oynamak bedava oluyor bazen. ama kırk yılda bir denk gelirsiniz anca.

  • golgi aygıtı  (16.12.17 15:05:54)
Ben de 2 saatten az oynadigim pek cok oyunu iade edip tam parasini aldim. Hatta bir kere oyundan ciktim sanarken ana menude kalmisim, 7 saat oynamis gorunuyordum. Destek ekibiyle iletisime gecip iade istedim, durumu acikladim. Ayrica 7 saat oynayan biri zaten hikayeli bir oyunda ilerleme kaydederdi diye savunmami da yaptim. Yuzde 10 kesintiyle iade aldilar. Eger 5-6 saat oynayip da begenip begenmeyecegimi anlayabilecegim oyunlari satin almayi dusunursem twitch’ten o oyunun yayincilarini izleyip bir fikir edinmeye calisiyorum, sorular soruyorum. Bu yontemi de deneyebilirsiniz ^^

  • lamira  (16.12.17 15:30:55 ~ 15:35:17)
zaten yazılmış iade hakkı var. 1 hafta içinde 2 saatten az oynamışsan iade edeibliyorsun. ben de bir sürü kez iade yaptım.

2 saat sana yetmiyorsa git korsanını indir dene sonra da orjinalini al :)

ya da lamira'nın dediği gibi twitch ya da youtube :)
  • washe  (16.12.17 16:08:46)
o dediğiniz uygulama onlive'da vardı. hala duruyor mu bilmem. yarım saat oynama süresi veriyorlar-dı.

  • nice tnetennba  (16.12.17 17:22:46)