Adidas kendi ayaginami sıkıyor?

Senelerin adidas faniyim,yaz kis demeden baska ayakkabi giymezdim.arada baska marka ayakkabi aldiysamda hepsi husranla sonuclanmis gene adidasa donmustum.adamlar butun ayakkabilari benim icin uretiyorlardi sanki.giymeye kiyamayip sakladiklarim var o derece.

Son 3-4 senedir magazaya gidiyorum mal mal bakiyorum,bir kac tane deniyorum,yok abi.su kopuk gibi tabani cikardilar vuck vuck diye otuyor,sesini taniyorum artik avm de falan duyuyorum aha adidas geliyor diyorum,terrex falan direk tirrix guzel bir modeli yok,stan smithden hele superstardan gina geldi abi yeter originali batsin demeye basladim.o boost bu boost.birde fiyatlarda sasirdi inceden eskiden magazaya girdim mi turkiye icin konusuyorum en iyi ayakkabisi 100 dolara denkti,bunu 200 dolara cekti abiler.bugun gene girdim magazaya gene ayni sonuc.

Demin arkadas campers linki verdi aynindan siparis edince dustu aklima,adidasta mi sorun var yoksa ben mi degistim.

Sizde durum ne?

Bundan 10 sene evvel 20'lerimin başında ayakkabı takıntısı vardı bende. Ucuzdu da ayakkabı denen şey o zamanlar. Doların 1,70 olduğu zaman 120 liraya adidas aldığımı bilirim. 100 dolar civarına adicolor superstar almıştım, 7 sene giydim düşün.

Samoa, Kobe 3, Duncan, Potential, Superstar, T-mac vs hatta Nike Cortez vs hepsi mükemmel modellerdi. Hepsini kullandım paramparça olana kadar. Son 5 senedir ayakkabı almıyorum bu tipte. Çünkü bokum gibiler. Çin'de falan üretip hayvan pahalıya iteliyorlar zengin bebelere. Maksimum 2 sene giyiyorsun en kralını da.
Nike, Adidas, Puma bu üçü boka sardı.

Dc sports, Vans falan giyiyorum spor lazımsa. Amerikan üretimi bir çoğu ve dağılıp gitmiyor. Rahat bir de o eski tip ayakkabılardan. Yeniler hoşuma gitmiyor.
  • bos gezenin bos ustasi  (16.12.17 02:41:13)
Adidas kendi ayakkabısına sıkıyor gibi.

  • [GODDARD]  (16.12.17 07:03:01)
Dolar arttigi icin Turkiye'ye bu ayakkabilar geliyor. ABD'de 40 dolara aldigim ucuz ayakkabi burada 200 lira ediyor. Turkiye'de 400 liraya ayakkabi satamazsin ama bir Amerikali ya fa Alman icin 80 Euro'luk ayakkabi pahali ayakkabi degildir ama burada vergisiyle 400 liraya gelir o ayakkabi yanu satilmaz. Dolar eskisi gibi 1.2 lira olsaydi 2010'daki gibi Adidas da guzel aykkabilarini getirirdi.

  • Traveller  (16.12.17 10:50:47)
Ben bu sene ilk defa adidas ayakkabı kullandım. Boostlu koşu ayakkabılarından aldım. Tek kelimeyle efsane. Daha önce niye denemedim dedim kendime.
Elimdeki eskiyince de bağcıksız modelinden alıcam. Koşu ayakkabısı konusunda çok iyiler bence. Diğer modelleri bilmiyorum.

  • peggy  (16.12.17 12:07:55)
kalitesine sağlamlığına bişey diyemem ama günlük spor ayakkabılarının hepsi çirkin. bir ara yeryüzündeki bütün günlük spor ayakkabıların hepsinin alt kısmı kocaman beyaz şeritle kaplıydı. yavaş yavaş diğer markalar vazgeçiyor bundan ama adidas geçmiyor. lütfen şu linke girip bakın, NİYE HEPSİNİN TABANI BEYAZ?!
shop.adidas.com.tr

sanıyorum son adidas ayakkabımı 2011'de aldım, o zamana kadar hep adidas giyerdim. nike'ta da bi cacık yok çoğu zaman, zorladım kendimi adidas alayım diye ama yok, beğenmiyorum bir tane bile. hmm şu olabilir diyorum, 500 lira çıkıyor.

muhtemelen pazar politikalarını değiştirdiler, biz fakir ülkeler çok umurlarında değil.
  • Bruce  (16.12.17 12:53:32)