Gümrükte çikolata sorun olur mu?

Valizimde 15-20 tane çikolatayla önce Almanya’dan Türkiye’ye, sonra Türkiye’den Gürcistan’a, sonra Gürcistan’dan tekrar Türkiye’ye gitsem sorun olur mu? Çoğu birbirinden farklı hediyelik çikolatalar. Almanya Türkiye arası sorun olmayacağını düşünüyorum ama deneyimlerimden hatırladığım kadarıyla Gürcistan Türkiye arası her şeyi didik didik inceliyorlar. İçki sigara sorun oluyor ama çikolatalarımı alırlar mı? Almanya’dan getirip Sarp’ta gümrük polisine hediye etmek istemiyorum.

Arabayla geçeceğim aslında ama arabayı da arıyorlardı 2-3 sene önce :(

  • mezzosprite  (15.12.17 18:57:10)
Tamam teşekkürler:)

  • mezzosprite  (15.12.17 19:02:02)
Yolcu beraberi eşya da çikolatanın sınırı var 1 kilo sanırım. Google da aratırsan ilgili mevzuatta yazıyor sınırı.

  • 1965  (15.12.17 19:19:23)
2007 senesinde Almanya'dan bir bavul dolusu çikolatayla geldim. Alman polisi dönüp bakmadı bile.

  • iddaaci  (15.12.17 20:29:00)
İstersen 30 kilo getir kimse bisi demez en ne zaman almanyadan gelsem en a 15-20 paket degisik cikolatalar getiririm daha kimse birsey demedi. Gumruk mevzuatinda oyle birsey var ama kimse karismaz o tur seylere. Mevzuati ko bir kenara :))

  • zaxurani  (15.12.17 21:25:29)
Babam belçika'dan yanında 28 kilo çikolata ile gelmişti. Bir sorun olmamıştı.

  • ismira007  (15.12.17 22:47:12)