kas ağrısı varken sipor

Dün biraz genel hareket çalıştım. Biraz fazla çalıştım normale göre, o yüzden biraz genel ağrı var. Bugün de yapmak istediğim bişeyler var (akrobatik filan, genel vücut gerekiyor).
Böyle durumda ne yapıyorsunuz?
Normalde ağrı varken çalışmam, ağrı sinyaldir diye düşünürum, ama bugün istiyorum. Hafif bi ağrı kesici alıp çalışılır mı mesela? Ya da ağrı varken ASLAA çalışma, o zaman kaslar şöyle şöyle olur mu dersiniz?
Nedir durum, ne yaparsınız?

Teşekkürler

bölgelere göre değişkenlik gösterir. 2 gün farklı bölgeleri çalıştırıp 1 gün dinleniyorum. aynı bölgeyi üst üste çalıştırmak pek mantıklı değil.

  • odiyus  (15.12.17 14:08:35)
Ağrı var ağrı var. Ben her ağır antrenman yaptığımda, yani cidden ağır, ağırlıkların toplamı 1,5 ton civarı oluyor, 2 gün tüm kaslarım ağrıyor. Bu kas ağrıları, antrenman öncesi ve sonrası iyi bir esnetmeyle en aza indirilip sonraki çalışmaya hazır hale gelinebiliyor, bunlar bir sinyal değil yani. Asıl sinyal olan ağrılar, antrenman esnasında oluşan acı-ağrı tipi belirtilerdir. Bunlar yanlış form nedeniyle gereksiz yüklenmeyle ya da iyi ısınılmadığında olur ki, bir tık ilerisi sakatlıktır. Sen buna göre kendindeki ağrı türünü bulup ona göre hareket et.

  • angelus  (15.12.17 14:16:43)
zorlanma ağrısı değil, hamlık ağrısı gibi. anormal bişey yapmadım, dün yoruldu kaslar işte.

  • neynep  (15.12.17 16:47:25)