bitcoin duyuruları

selam!

bitcoin ile ilgili bir sürü duyuru açılır oldu. sözlükte de bundan yakınanlar olmuş, "sözlüğü donanımhaber'e çevirdiniz" demişler. bence çok haklılar. burası da öyle oldu ve ben 5 duyurudan birinin bu konuyla ilgili olmasından rahatsızım açıkçası. hayır, sormakla da bitecek gibi değil ki. kimse her şeyi tam olarak bilmiyor. herkesin kafasında soru işaretleri. bu sorular artarak devam edecek belli ki.

keşke bir düzenleme yapılsa. örneğin bu tarz duyurular modlar tarafından en altta bir yerlere taşınabilirler? veya en üstte tek bir "kripto paralar" başlığı açılır, sorusu olan oraya yazar?

başka önerisi olan? bu duyurulardan rahatsız olan? olmayan?

not. bitcoin ile ilgili sorunuz varsa burada değil bitcointalk.org 'ta sorun bence. yani ben öyle yapıyorum. bitcointalk; bitcoin'in uluslararası kabul görmüş forumu. türkçe bölümü de var. kullanıcıları genelde biraz ukala tipler olsa da bu işleri biliyorlar ve en basitten en zor sorunuza kadar yardımcı olmaya çalışıyorlar. inanın orada sorarsanız daha çabuk cevap alırsınız ve daha kesin bilgilere ulaşırsınız.

sevgiler ^^

Eksi duyuru kurallari arasinda bitcoin sorusu sormayin yok ki? Insanlar istedigini sorar. Sabah gelip napiyosunuz diye soran insanla bitcoin sorusu soran arasinda bi fark yok.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (13.12.17 15:03:40)
Burada ne soralım mesela? Ne istersiniz? Herkes istediği soruyu sorar, burası tek bir şeye bağlı bir site değil.

Soruya cevap rahatsız olmuyorum.
  • arockm  (13.12.17 15:06:44)
sorulmasın demedim, düzenlensin dedim.

@sl78 nereden sorabileceğini de yazdım zaten :)
  • istanbul kanatlarimin altinda  (13.12.17 15:07:32 ~ 15:12:30)
neden bitcoin kullanan insanları sansürlemye çalışıyorsun? dolar sorunca iyi bitcoin sorunca auuuw!

  • eindaclub  (13.12.17 15:09:35)
@eindaclub dolar sorularından hiç rahatsız olmadım şimdiye kadar ama btc sorularından oluyorum, o yüzden auw.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (13.12.17 15:11:12)
Çok haklısın kardeşim. İnsanlar istiyor ki herkes linkleri ayağıma getirsin tıklayıp para kazanalım. 2 satır okumaz. Aynı şey e sigara için de geçerli. Bunun forumları var sayfalarca belge bilgi yazmış insanlar ama bakıyorsun, eleman 2 tık yapıp okumaktan eriniyor. Belki bende böyleyapmışım dır doğru mu değil. Beni de kınamak gerek.

  • gozu acik sevisen yahudi  (13.12.17 15:19:10)
Mükerrer duyuru olmadıkça insanların soru sormasını engelleyemeyiz duyuru kuralları dahilinde.

Evet bu sıralar çok fazla altcoin sorusu soruluyor. Bazıları cidden saçma..Öyle olunca insan bir "e yine mi?" tepkisi veriyor. Yalnız, arkadaşlar yeni bir şeyler duydu, öğrendi sonuçta heyecanlı vs. bu şu an bir trend yani. Azalarak biter yakında ya da bitmese de insanlar öğrenir, tecrübelenir bu kadar fazla duyuru sıklığı olmaz.

Yani bir trend uğruna yeni bir düzenlemeye gerek olduğunu düşünmüyorum.
  • AlsterWasser  (13.12.17 15:20:17 ~ 15:23:38)
Ahahah adam cevaplari tiklemiyor.cunku kendine karsi geldigimiz icin. Ilgilenmesem bile inadina bitcoin sorusu sorucam

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (13.12.17 15:24:50)
burasının her hype'a tepki verebilecek güncellikte bir site olduğunu düşünmüyorum, adı üstünde hype olduğu için geçip gidecek zaten, gerek olduğunu da düşünmüyorum.

  • Bruce  (13.12.17 15:28:33)
@kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili
öncelikle; adam değil, kadın.
acaba cevabın soruma cevap olmadığı için tiklememiş olabilir miyim? bir düşün bakalım bunu biraz :)
tekar edicem çünkü bir kere söyleyince anlaşılmadı galiba. "sorulmasın" demedim, "düzenlensin" dedim.

sanırım @AlsterWasser ve @burce'un dediğinde haklılık payı var. belki de bu sorular zamanla artmayacaktır, aksine azalacaktır.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (13.12.17 15:30:14 ~ 15:30:50)
Sonuçta güzel bir öneri
Ayrıca duyurunun zenginlerini de topluca görğrüz
Ama şu an çok popüler zamanla azalacaktır
  • benaslindayohum  (13.12.17 15:33:46)
Düzenlense daha iyi olur

  • all girls dream  (13.12.17 15:36:41)
keyfi sebeplerle (görmöktön boktom) belli soru içeriklerinin sansürlenmesine, sınıflandırılmasına karşıyım.

  • zgrydn  (13.12.17 15:38:08)
İfşa değil ki bu, şu ara bir furya ve burası da bir soru-cevap sitesi olduğundan trendler değişiyor.

Seçim zamanı herkes seçimle ilgili soru soruyor, duyuru açıyor, uzun tartışmalar yapıyor. Konu Bitcoin olunca neden rahatsız ediyor ve düzenlemeye gidilmesi ihtiyacı duyuyorsunuz ki anlamadım. O zaman standart bir forum gibi /genel/spor/sağlık/konu dışı/gezi ve eğlence şeklinde kategoriler oluşturulsun compu gelip konu kilitlesin adsgfad
  • chicha  (13.12.17 15:44:40)
@sl78 ben mi anlatamıyorum? oysa üçüncü tekrar edişim ama, hay allah.

arkadaşım,
SORMASINLAR DEMİYORUM :D

bitcointalk'ı da öneri olarak yazdım. belki bilmeyen vardır diye. çünkü orada, burada olduğundan çok daha hızlı ve daha güvenilir cevaplar alacaklardır. ha istemeyen orada sormasın, burada sorsun, gitsin kızlarsoruyor'da sorsun, bana ne. benim derdim burada sorulduğu zaman gruplanması falandı ama ona da gerek olmadığını düşünüyorum artık. zamanla bu sorular azalacak muhtemelen birkaç arkadaşın dediği gibi.

ayrıca, eğer günde 98 adet adres sourusu soruluyor olsaydı emin ol benden önce başkaları derdi "bu ne yav" diye.

tik vermiş olmam ya da olmamam sizi sevdiğimle, sevmediğimle ya da fikirlerime karşı olup olmamanızla alakalı değil. tik vermediklerimin bana karşı cephe almasını istemem ama görüyorum ki öyle olmuş. neyse. soruma cevap olacak her türlü cevabı tikliyorum, kimi cevaplar gereksiz aşağılayıcı da olsa. bildiğim kadarıyla kural böyle.

dalga geçmeden, laf sokmadan, uğur gürsoy replikleriyle komik olmaya çalışmadan cevap verenlere gönülden teşekkürler :)
  • istanbul kanatlarimin altinda  (13.12.17 16:05:46 ~ 16:06:35)
ben rahatsız olmuyorum ama düzenlenirse de fena olmaz. yakında azalarak biter diyenler olmuş ama kripto para meselesi bundan sonra hayatımızda azalmayacak, aksine her yerde duymaya başlayacağız. tam da bu yüzden öyle bir ayrı sekme açılabilir duyuruda. insanlar buna moda gözüyle falan bakıyor herhalde, öyle azalarak bitecek bir şey değil bu arkadaşlar şlkfkfsdfkl

yalnız her yerde bilal'e anlatır gibi nasıl altcoin alınacağını anlatan yazılar var. bu yazılara rağmen hala sürekli "x coin'ini nasıl alırım?" diye duyuru açıyorlar. iki satır okumayıp buradan hazır cevap bekleyen coincilere ben de biraz kırgınım.
  • dedimmidemedimmi  (13.12.17 16:15:21)
Çok saçma bitcoin soruları gerçekten can sıkıyor. Mesela, bitcoin nedir, nereden alınır gibi sorular. Bir google'lık işi var ama tabii yine de çok kızamıyorum çünkü bu insanların büyük çoğunluğu buradan alacağı bilgiyi daha güvenilir olacağını düşündüğü için her şeyi buradan soruyor olmalı.

Ama en azından "ara" butonunu bir kullanın aynı soruyu milyonuncu defa sormadan önce.

Bu kadar basit sorular için google var. Böyle detaylı bir konuyu tek bir kişinin bir cevabıyla öğrenebilmenin ne kadar saçma olduğunu bir düşünmek gerek.

Sorular, "blockchain ile ilgili basit anlatımlı makale söyler misiniz?" tarzı olsa ya da tek tek sormak yerine "bilgiye nereden erişebilirim?" şeklinde olsa o da olumlu. Gerçi bunlar da ekşi de bitcoin başlığında yazılmış.

Sormasınlar demiyorum, ama önce bir arama yapılsa zaten 10 sorunun 7'si sorulmayacak.
  • skooma  (13.12.17 16:22:21)
son dönemde duyuruya girdiğimde şu ikisi arasında gidip gelirken buluyorum kendimi
i.hizliresim.com

  • khiron  (13.12.17 17:57:37)
Sorulan soruların hiçbir teknik tarafı yok ki, bomboş sorular soruluyor.Oturup bir saat araştıran adam sormaz o soruları. Adam siteye girip duyuru açacağına soracağı soruyu googleda arasa cevabını bulacak.

  • Depik  (13.12.17 18:28:15)
insanların özgürce duyuru açabildiklerini sanıyordum, gündeme göre şekillenmesinde neden bir mahsur olsun. okumayın efenim.

  • firemanjonny  (13.12.17 18:52:57)