2. el araba / kar-zarar hesaplaması

Merhaba, aile içerisinde parçalanmalara yol açan durumla karşı karşıyayım.

bu konuyla ilgili görüşlerinize zaruri derecede acilen ihtiyacım var.

tanıdığım birisinin elinde 2015 model SkyActive-G 120 ps otomatik 23.000 km mazda 3 var ve benden bu aracı 75,000 tl olarak satılmasını istedi. (üzerine ne koyarsam benimdir.)

fakat eğer sen alacaksan aracı 72,000 tl'ye bırakırım dedi ve ödemeyi noterden önce 50.000 tl nakit 2018 mart ayında geri kalanı şeklinde olacak şekilde ödeme planı teklif etti.

bu aracı alıp bindikten sonra uygun fiyata satsam mı? yoksa hiç bulaşmadan (2. arabam olacak eğer alırsam) direk 75,000 tl üzeri olarak kendime pay mı çıkarsam?

araban varmış ya, napıcan 2. arabayı? 75 üstüne kaktır geç.

  • Delay Fuze  (12.12.17 23:28:00)
hiç bulaşma..tanıdık ile alışveriş olmuyor..şöyleydi böyleydi der..Kendi satsın.

  • gonulcelen87  (13.12.17 00:44:15)
Ben olsam denerim bi satmayı, alıcı çıkarsa iyi paraya okuturum. Olmadı alırım çünkü uygun ödeme planı vermiş. Düşündüğüne göre para da var. O nedenle problem yok. Kendi aracını satarsın en kötü ihtimalle. Ben böyle yapardım. Sıfırdan farksız falandır o araç şimdi.

  • bos gezenin bos ustasi  (13.12.17 01:40:17)
Kendine alma. Araban var. Devir masrafı, vergi mi ödeyeceksin? Mazda zaten kolay satılan bir araba değil. Her şeyin bir ederi var. Sana 72 demiş. Sahibinden'de 71'e 150 küsür bin km yapmış manuelini satıyorlar. Düzgün araçlar 80-85 bin. Temiz araçsa 75'e kendi de satar çünkü düşük fiyat muadillerine göre.

Sizin araç şu mu?
AÇIKLAMAYI OKUMADAN LÜTFEN ARAMAYINI
İlan No: 509175531
www.sahibinden.com

Ben kimsenin arabasına aracı olmazdım. Yabancıya kendisi de satabilir. Sahibinden.com orada. Sen tanıdığın birine satarsan arabada sorun çıkarsa jix kefil olmuştu diye sen de arada kaynarsın.
  • Lim5  (13.12.17 01:45:22)
Bence de o işe girme

  • freetakilir  (13.12.17 08:28:48)