her ay asgarisi ödenen kredi kartını iptal etmek

hala 5 ay daha taksitli harcamalarının ödemesi olan bir kartım var. ben bu kartın her ay asgarisini ödüyorum. bugün müşteri hizmetlerini arasam ve kartı iptal ettirsem, sonra taksitler bitene kadar ekstre gelmeye devam etse. ben de bu 5 ay hep düzenli bir meblağ yatırarak kapatsam. böyle bir şey mümkün mü?

yani kısacası kredi kartını iptal ettikten sonra bile borç kapanana kadar ekstre gelmeye devam eder mi?

teşekkürler.

benim de taksidim vardı, kartı kapattırdım yani artık kartla alışveriş yapamaz hale geldim sonra taksitleri ödemeye devam ettim. hepsi bitince kartı da imha ettim. başta da edebilirdim gerçi. oluyor yani dediğiniz şey.

  • ofelia  (12.12.17 15:51:29)
aslında benim taksit ödemelerim haricinde asıl canımı sıkan toplam kredi kartı borcu.

mesela 5 ay boyunca gelecek olan taksit 20 lira. diyelim ki benim toplam kredi kartı borcum ise 1000 tl. ben her ay yaklaşık 300 tl minimumu ödüyorum. sonra ay içerisinde yine 300 tl harcıyorum, minimum yine 300 tl çıkıyor, sonra bunu ödüyorum ve bu döngü devam ediyor.

asıl istediğim ben borcumu kapatana kadar ekstre gelmesi. yukarıdaki örnekten yola çıkarsak, her ay 300 tl ödeme yapacağım ve borç kapanacak, borç kapanınca da ekstreler artık gelmeyecek.
  • bellbane  (12.12.17 15:56:43)
e arayıp kartınızı alışverişe kapatın. sadece yatırırsınız böylelikle. ya da kart numaranızı not alıp internetten ödeyin borcu.

  • tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz  (12.12.17 16:10:24)
kullanmak istemiyorsanız kredi kartınızı makasla keserek bunu sağlamanız mümkün.
ya da her ay asgari ödeyerek sürekli faiz vermektense bir hesaplayın, kartı tamamen kapatacak kadar kredi çekin. (faizi daha az geliyorsa) her ay belli bir miktar ödeyerek borcunuzu bitirin.

  • stanley weber  (12.12.17 16:48:06)
kredi kartını evde bırak, internet şubeden her ay öde. senin asıl canını sıkan şey kendine hakim olamayıp harcaman da olabilir.

  • captainobvious  (12.12.17 17:19:31)