metal gear solid V phantom pain

seriyi daha önce hiç oynamadım. bu oyunu oynamadan önce seriyle ilgili bilmemiz gereken veya bilirsek oyundan aldığımız keyfi arttırıcak şeyler nelerdir?

Youtube'dan hikaye videolarini izleyebilirsin ama cok da sart degil cok temel bir sekilde hikayeyi bilsen yeter detaya gerek yok. Oyunun hikaye yonu zayif gameplay daha on planda.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.12.17 17:11:28)
oyunun hikaye yönü aksine güçlü. taşları yerine oturtan bazı olaylar var. diğer oyunların arasındaki bir timelineda geçiyor.

ilk çıkan metal gear oynunu oynayamıyacağını var sayıyorum ama sonradan çıkan metal gear solid (ps1 versiyonu. pc versiyonunu oynama), metal gear solid 2 Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Metal Gear Solid: Peace Walker sırasıyla oynarsan iyi olur. Saydığım sıra oyunların çıkış sırasına göredir. Hikayede kafana oturması için bu sırayla oynaman daha mantıklı. ama istersen timeline'a göre de sıralayabilirim.
  • false pretension  (11.12.17 19:28:20)
Gameplay olarak çok keyif alırsın, gameplay olarak son zamanlarda yapılmış en iyi oyun. ama hikaye olarak bir şey anlamazsın. hani merak edersin niye böyle? niye şöyle? ses kayıtlarında neden böyle bir şeyden bahsediyorlar falan diye. çünkü eski olaylara çok gönderme var.

eski oyunları oynarsan alacağın keyif 2 kat artar ama vaktim yok diyorsan youtube'da hikaye vidyoları var onlara bakarsan iyi olur. zaten bakmalısın mutlaka :)

son olarak phantom pain'den hemen önce çıkan bi ground zeroes var. çok kısa süren bi oyun ama phantom pain'den önce mutlaka oynanması gerekiyor. benim önerim eski oyunların vidyolarını izleyip, ground zeroes ve phantom pain oynamak.
  • eazy  (11.12.17 20:07:08)
big boss kimdir bilmezsen plot twist boşa gider :P

  • pokemonk  (11.12.17 20:22:56)
biraz uzun ama şöyle bi anlatımı da varmış internette oyungezer.com.tr

  • semaforo de medianoche  (11.12.17 23:27:17)