Diyabet ve trigliserit

Eşimde açlık kan şekeri 350 ve aynı testin içibdeki trigliserit seviyeside 1600 lerde çıktı. Annesinde diyabet var Doktorda kesin diyabet dedi, ben Karatay usulü beslenme ile tekrar vücudunu sağlıklı hale getirebileceğimize inanıyorum ama bu ciddi fecaat olan sonuçlarla kendime güvenemiyorum bu şekil beslenirsen düzelir diye ısrar edemiyorum benzer değerleri olupta sağlıklı beslenme spor gibi etkilerle diyabeti yenen var mı? Bir de Tip 1 ve 2 neye göre belirleniyor b unun kesin tanı konulma süreci nedir?

Tekrarlanan test sonucu açlık kan şekeri 260 tr,gliserid 790 ve hba1c ise 12,5 çıktı. Bakalım bizi neler bekliyor

Karatay tam bir medya maymunudur eşinizin sağlığı için şu diyeti bu diyeti yapmayın lütfen. Doktorunuz sizin için en iyisini tavsiye eder. Genetik bir yayılım varsa cok büyük ihtimal tip 2 dır. Ekstra test talep edebilirsiniz. Doktorunuz önerilerine ek olarak egzersiz kesinlikle iyi gelecektir.

  • korhaydut  (11.12.17 17:16:28)
ilaca başlamadan önce bi deneyin. benim de tiroitlerim sınırdaydı ilaç başlanacaktı. 1 ay süre verdim kendime normal sınırlarına çektim. ama yine ihmal ettim bu aralar kendimi. siz ihmal etmeden 1 ay süre verin kendinize bakalım düşüş olacak mı? 1 aydan bi şey olmaz.

  • for day to break  (11.12.17 17:19:36)
reaktif hipoglisemiyim ve doktor degilim

350 aclik cok yuksek. seker yuklemesi testinde bile yukleme yapmadan once bir aclik alirlar ve belli oranin ustundeyse yukleme yapilmaz. 350'ye herhalde yukleme bile yapilmaz sakincali olur diye. 350'yi nasil olctunuz peki? evde kullandigimiz cihazlar biraz hatali sonuc verebilir. 12saatlik acliktan sonra Sabah su bile icmeden, cok hareket etmeden olculen aclik en dogru sonucu verir.

oncelikle bir endrokrinologa gidip muayene olup gerekli olcumleri yaptirsin. doktor zaten diyabet, insilun direnci vs. varsa diyetisyene her turlu yonlendirecektir. ilac da verebilir. ama ilacla dusuyor diye diyeti sporu aksatmasin. isin sirri duzgun beslenme ve spor. biraz arastirinca goreceksiniz zaten nasil beslenmek gerektigini. ayni diyeti siz de uygulayabilirsiniz. yani glisemik indeksi dusuk besinler yemek, lifli gidalar tuketmek vs. bunlar herkesin yapmasi gereken seyler. spor da sart.
  • jimicik  (11.12.17 17:51:11)
2 tane ilaç kullanmaya başladık ve adacık hc testi verdik o da 10 güne kadar çıkıyor... sanırım tip 1 mi 2 mi onu anlamaya çalışıyorlar

  • Angelismeee  (14.12.17 15:44:25)