pencereden görünenler

sinek teli takılı pencere açık olsa, gündüz saatinde, içeride de ışık açılmamış olsa, tam karşı pencerede oturan biri (apartmanlar arası 30 metre filan) bu evin içini görüyor mudur?

(yani siz bu özelliklere sahip karşı lokasyonu gördünüz mü?)

Çoğunlukla görünmez ama ışığın açısına göre görünebilir zamanlar da olur. Ayna camlarda bile ışığın açısına göre içeriyi gösterdiği zamanlar oluyor.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (10.12.17 13:29:58)
dikizlenen evin içine ayrıca güneş vurmuyorsa hayır, hele ki dikizlenenin yanmıyor onun ışığı yanıyorsa çok hayır. camın önüne gelip direkt görmeye çalışması lazım, o halde de fark edersin zaten.

  • Bruce  (10.12.17 13:30:42 ~ 13:31:08)
-silüet görünebilir belki bi de dimi en azından. peki jaluzi eklesek? (ama açık)

- güneş vurmuyor, ters ışık var. çok hayır'a inanmak istiyorum.
camın önüne gelemez, karşılıklı apartmanlarda 5.katlar.
  • neynep  (10.12.17 13:31:47 ~ 13:33:04)
başlık çok oğuz atay romanı ismi gibi geldi niyeyse euheuhue

yok yahu imkansız bence. öyle gözünü dikip ayrıntılı bakmıyorsa mümkün değil gibime geliyor.
  • vedatchilipeppers  (10.12.17 13:36:48)
sineklik uzaktan bakınca görüşü iyice kapatıyor zaten, jaluziye gerek olduğunu sanmıyorum. benim arka odadan 20-25 metrelik direkt komşum var, oradan hesaplayıp anlatıyorum. şimdi gittim baktım mesela, odası karanlık, hiçbişey görünmüyor, perdesi açık. kendi evinin içerisi ışık açmayınca karanlık oluyorsa görünmüyordur zaten, gölgede kalıyor, karşı tarafın şartlarından bağımsız olarak karanlıktasın yani. ışık açmadan çok aydınlık bir odaysa görünebilir ama mesafe uzun, ters ışık da varmış karşı tarafa zaten.

  • Bruce  (10.12.17 13:40:47)