Toyota Corolla 1.4 Otomatik nasıl arabadır

Şimdi peder bey araba almaya karar verdi. Ben toyota otomatik alalım diyorum. O da arabanın motoru 1.4 taşıyamıyor arabayı falan diyor. Bunu demesinin sebebi yazlıkta çokça dik yokuşlar var.

Bütçemiz 70bine kadar. Sizce alınmaz mı bu araba?

Babanızın hız tutkusu yoksa gayet yeterli olur. Otoyolda sollarken falan bazen geç kalıyor. Bu dizel olmasıyla alakalı da olabilir. Bazen de vites kararsız kalıyor ama huyunu öğreniyorsun. Seviyorum arabamı. Yolda kalmayacağımı bilerek biniyorum. 120-130 yapıyorum en fazla, serserilikte gözüm yok. Dik yokuş bile olsa gaza basınca çıkar. O zaman tüketimi de biraz artar tabi.

  • Lim5  (10.12.17 00:36:42 ~ 00:45:17)
2009 falandı bir d4d 1,4 robotik otomatik dizel corolla geçmişti elime çalışırken bikaç ay. Gidişinde bir problem yok bastığın sürece gidiyor fakat şanzıman çok kararsızdı.

Özellikle yokuşlarda inerken ya da çıkarken bazı hızlarda devirlerde vites düşür yükselt yapıyordu o nedenle tiptroniğe alıyordum ben de.
  • bos gezenin bos ustasi  (10.12.17 01:15:05)
1.4 Düz yolda sorun olmaz ama yokuşta bir 1.6 gibi olmaz, bir de lpg varsa, yokuşta gaz pedalına fazladan basmak gerekebilir.

  • gezegen olan pluton  (10.12.17 02:07:21)
Bos gezenin dedîgi vites durumu 2017 de hala gecerli,ozellikle yokus inerken bir anda sasiriyor araba.eski iett otobuslerine yokus baslarinda uyari levhasi olurdu ciktign vitesle in diye,birisi toyotaya boyle emretmis,ciktigin vitesle indiriyor seni ama bunu aniden yapiyor.birde bu araba donmuyor.millet bunu kabul etmiyor ama bana gore tur problemi var aracin.belkide benim kullandigim diger araclarin turlari ile ilgili bir yanilmadir ama sonucta bir tur problemi var.
Bunun disinda herseyi 10 uzerinden 10.kar tutusunuda yeni test ettim,gayet basarili.

  • duptıs  (10.12.17 02:58:22)
Benim bahsettigim 1.6 benzinli otomatik advance arac

  • duptıs  (10.12.17 02:59:01)
Size önerim Fluance dizel otomatik vites. Tam peder arabası valla, seri araba edc şanzıman hemde. 70'e kadar çıkma gereğide kalmaz hem.

  • gozu acik sevisen yahudi  (10.12.17 03:18:27)
2016 modelini kullandım otomatik, şanzımanı çok kötü gelmişti bana, acayip yığılıyordu.

  • roket adam  (10.12.17 22:25:26)