kafası değişmiş diski kurtarmak

3 tb seagate harici diskim vardı ne yazık ki usb bağlantı kısmı koptu ve tamir edilemeyecek şekilde arızalandı. o yüzden yeni bir hdd kutusu almak durumunda kaldım fakat sanırım kafa değiştiği için diski öncelikle formatlamak istiyor.

formatladıktan sonra yedek bir hdd olmadan içindeki içeriği olduğu gibi kurtarmanın bir yolu yok mudur? içerisinde hatrı sayılır miktarda dizi film arşivim vardı, tekrardan toplamam yıllar sürer :/

diski formatlamak istemesinin sebebi kutu değişimi olamaz. windows'un halt etmesi o. siz müdahale etmeyin o hdd'ye, içindekileri kurtarmanın yolu bulunur. (en basitinden mesela bir linux live cd ide)

  • dilemma of subscribtionability  (09.12.17 15:41:16)
merhaba, 3tb lık diskin 3.5 inç olduğunu tahmin ediyorum. diski bağladığınızda ayrıca bir elektrik adaptörüne güç için bağlıyor musunuz? yoksa sadece usb ile mi pc ye bağlıyorsunuz. sadece usb kullanıyorsanız usb den gelen güç yeterli olmadığı için disk düzgün çalışmıyor ve windows bahsettiğiniz hatayı veriyor olabilir.

  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (09.12.17 16:05:05)
yüksek amperli denedim ama aynı sıkıntıyı verdi bi de dediğiniz gibi linux live ile deneyeceğim inş kurtarma işine girişmeyiz teşekkür ederim :)

  • hedebility  (09.12.17 16:34:26)