bursanın yobazlık skalası

bursa yobaz bir memleket midir? kayseride yaşıyorum bursaya geçiş yapmayı düşünüyorum .. yağmurdan kaçarken doluya tutulmakta istemiyorum.

bursanin yobazlik skalasi kayseriyle kapisip önüne de gecebilir bence.

  • isvicre rakisi  (06.12.17 13:39:01)
lacivert bir kayseri'ye geçmiş olursun :)

  • tabudeviren  (06.12.17 13:40:14)
nilüfer görükle mudanya arası takılırsan belki hissetmeyebilirsin çok fazla ama diğer ilçelerin çoğu erzurum tahran karışımı yerler.

  • khiron  (06.12.17 13:46:52 ~ 13:58:10)
kayseriyi bilmemekle birlikte bursa görece daha az yobazdır bence. öğrenci popülasyonu var, deniz var, uludağ var...

  • elorelia  (06.12.17 13:47:20)
istanbuldan çok farklı olduğunu düşünmüyorum.

  • dedim ben sana  (06.12.17 13:56:05)
Görükle, özlüce, beşevler falan iyidir (kısaca nilüfer ilçesi) onun dışında başka bir ilçeye gitme bence. Kayseri'den pek farkı yoktur.

  • lesemajeste  (06.12.17 13:56:11)
kayseriye asistan olarak başladığım üçüncü gün kendini reis sıfatıyla gören aynı zamanda benim kıdemlim olan şahıs doğum yerim doğu olduğu için terör sempatizanı şeklinde ithamda bulundu babamın emniyetten emekli olduğunu duyunca özür diledi ama kendince haklı yüzde doksanı öyle olduğu için öyle muamele yapması gerekmiş bana açıklaması bu oldu bölümdeki hocaya şikayette bulundum ve bana ailemin oturduğu il manisade doğulu olduğunu söyleme manisalıyım de bi zevzeklik etmiş affet diye geçiştirdi daha alışma sürece yaşamadan böyle çirkinliklere maruz kaldım bir süre sonra bölüm başkanına durumu anlatınca o hoca da bana söyleyen kıdemli de özür diledi .. bu saatten sonra kayseri benim için başlamadan bitti.. bursa geçme olasılığı olan bir şehir yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan korkuyorum bursa yı da bilmediğim için karar veremiyorum..bursa da buna benzer bi olayı bana rahatlıkla yapabilcek olan bir yer mi?

  • arale  (06.12.17 14:09:29)
Üniversitede çok sorun yaşamazsınız. Nilüfer ilçesinde takılırsınız. Belki biraz Osmangazi ve Mudanya, bunların dışına çıkmadığınız sürece Kayseri'deki gibi bir durum yaşamayacağınızı düşünüyorum. İlçeden ilçeye, semtten semte elbette değişebiliyor. (Her yerde öyle değil mi zaten?) Ama Kayseri'ye göre çok daha iyidir.

  • monogram  (06.12.17 14:43:59)
Hocam hiç alakası yok. Merkezde eski yerleşimlerin olduğu ilçelerde yaşamazsanız kesinlikle yobazlık falan hissetmezsiniz.
Yaşamak için tek adres nilüfer.

Zaten yerlisi olmayan insanın bursanın yobaz kısımlarına işinin bile düşeceğini düşünmüyorum.
5 sene bursa'da yaşamış bir ankara'lı olarak söylüyorum bunu. ben nilüfer'de iken kendimi ankara'da hissettiğimden hep daha rahat hissettim.

Edit: üstat galiba üniversite için sormuşsun, hiç düşünme bile.
  • chaoslord  (06.12.17 14:53:16 ~ 14:54:39)
erciyes üniversitesi denen köy lisesi ile uludağ üniversitesi gibi az çok üniversiteye benzeyen bir yeri neden kıyaslarsın ki ?

  • birakin mermiler havada kalsin  (06.12.17 15:34:48)
üniversite öğrencisi değilim..bursaya gidersem eğer bursa yüksek ihtisas da çalışacam. hastane yıldırım ilçesinde.

  • arale  (06.12.17 15:55:30)
hocam yine nilüferde yaşarsın, işe gider gelirsin yıldırıma. Çok sorun olmaz araç var ise. Yoksa da zaten metro önünden geçiyor tam yüksek ihtisasın.

  • chaoslord  (06.12.17 16:40:01)
Yüksek ihtisasın olduğu bölge kayserinin argıncığıdır.

  • piotr  (06.12.17 18:10:38)
Ben devlet yurdunda reyizler var dite duymuştum. Hatta birinde polat alemdar rolündeki çocuğu işaretlemişlerdi höff desen uçardı. Ama bunlar dedikodudan ibarette olabilirdi. Çünkü yurt hayatı çok boktandı.

  • for day to break  (06.12.17 18:28:20)
yüksek ihtisasın Fsm(nilüfer)'de ek binası var. oraya gelirsen tadından yenmez. hasta yoğunluğu ve profili ideal.

  • oksijensiznefes  (06.12.17 19:03:16)
orada çalışan bir arkadaşım vardı. sorayım diyeceğim de o da muhafazakar biri. Ne kadar objektif yorum olur bilemedim.

Bir de yazdığınız olay şehirle değil de kişiyle ilgilidir belki. Geçmiş olsun
  • fallopian  (06.12.17 22:30:44)
teşekkür ederim fallopian..

  • arale  (08.12.17 17:06:39)
up

  • arale  (08.12.17 17:06:45)