Canım kardeşime araba

İyi akşamlar, kardeşim bu dönem Galatasaray Hukuktan mezun olacak. Başarılı da bir öğrencilik geçirdi.Ödüllendirmek istiyorum arabayla. 24 yaşında hanfendiciğim. Toyota Yarisin 2017 modelini düşündüm. Kırmızı hastasıdır. Ve kırmızılı siyahlı versiyonu çok iyi. Araba bakımıdır vs pek uğraşmak istemez. Uzun yol nadir olur. Fiyat listesine baktığımda düz olarak 57.000 Tl görüyorum. Bayiden bayiye fark olur mu? Pazarlık için uğraşayım mı? Bir de bu araba otomatik vites değil mi?57 bin buna mı verceksin derseniz sizin tavsiyenize de bi bakarım. Sıfır alacağım orası kesin.

www.toyota.com.tr

Bayiden bayiye, 70.000 liralık bir araba için 6.000 lira fark olduğunu yakın zamanda gördüm. Pazarlık mutlaka yapın. Oturduğunuz yerden bayileri arayarak "son fiyat ne olur" diye sorun. X bayi 52.000liraya veriyor, siz ne dersiniz gibi yöntemlerle pazarlığa sert başlayın. Farklı illerden de bayileri arayıp aynı yöntemle fiyat sorun, kısacası afedersiniz ama iti ite kırdırın. :)

Makul oranlarda indirim isterseniz "ben bir müdürümle konuşup size döneyim" sözünü duyarsınız. Ve döndüklerinde genelde istediginiz fiyata olur verirler. Hele ki nakit karşılığında alacaksanız 3-4 bin lira düşürmeniz mümkün.
  • md11  (03.12.17 22:39:46)
bireysel kiralama başladı öneririm

  • lupelius  (03.12.17 22:40:07)
otomatik değil, otomatikler listede multidrive s yazanlar. otomatik olacaksa bu şanzımanı tavsiye etmem. 62'ye sıfır micra öneririm. kullanımı çok pratik keyifli bir arabadır. o da toyota gibi japon ve sorunsuz. bir nebze daha fazla yakar ama şehir dışına çıkmayacaksa konforuna değer.

bireysel kiralamacılar her başlığa yazıyor, bir mal edinimi ile hizmet alımının farkını ayırmak bu kadar zor olmamalı.

bir de tebrikler gs hukuk gerçekten böyle bir hediyeyi hak ediyor :)
  • pofudukayi  (03.12.17 22:55:49 ~ 22:58:29)
Bu konuda en çok Çorum'un ününü duymuştum. Çok da güzel araba bence :) Ayrıca kardeşinizi tebrik ederim.

  • bir peynir kutusu kibrit  (03.12.17 23:02:26)
kardeşinin istanbul'da yaşayacağını varsayıyorum, bazı kadınlar özellikle istanbul içinde düz vites külfetli geldiği için arabalarına dokunmamayı tercih edebiliyor, düz vites alıp da kenarda yatmasına sebebiyet olan çok duydum. trafik deneyimi var mı bilmiyoruz ama bi ihtimal sıkıntı çekebilir.

model olarak micra +1 diyorum, otomatiği de muadillerinden 10 bin lira daha ucuz.
  • yuto  (04.12.17 00:08:00)
Skoda Fabiá GreenTec 1000 cc olan otomatiğine bir bakın derim. Multimedia vs full bir araç. 1000 cc olduğuna bakmayın 115 beygir olması lazım. 68 e full otomatik vites sıfırını veriyorlar.

  • insomnia  (04.12.17 10:59:54)