kanka aşamasına geçmemek / friendzone’dan kurtulmak

bazen hoşlanılan kişiye karşı, kanka olmamak için tatlı-sert zıt gidilir ya, bir taraftan muhabbet hiç kesilmesin ama bir taraftanda kanka / samimi arkadaş gibi görmesin diye, bu kıvamı tutturabilmek için neler geliyor aklınıza ? ya da daha geniş kapsamda sorayım, friendzone’a düşmekten nasıl kaçınılır ?

bazen hoşlanılan kişiye karşı, kanka olmamak için tatlı-sert zıt gidilir ya, bir taraftan muhabbet hiç kesilmesin ama bir taraftanda kanka / samimi arkadaş gibi görmesin diye,

böyle bir şey yok en başta burada katılmıyorum sana.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.12.17 22:00:45)
ben “bu işin yöntemi bu” anlamında söylemedim. bu şekilde deneyenler var anlamında söyledim.

  • concretestep  (03.12.17 23:01:20)
Cinsel çekim yoksa friendzonelanırsın net. Senin yapabileceğin bir şey yok.

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (03.12.17 23:02:24)
olayın sadece cinsel çekimden ibaret olduğunu zannetmiyorum. bu konuda da açıkcası ne muhteşem denilecek derecede çekiciyim ne de ıyyy denilecek kadar iticiyim. hatta ara sıra olumlu yorumlar aldığım da oldu ama bende sıkıntı bariz bir şekilde bu iletişim meselesi.

  • concretestep  (03.12.17 23:21:53)
çok çekici bir insan ol, o zaman karşı cins seni arkadaş olarak göremesin.

onun dışında ne olursa olsun cinsel çekim yoksa yapacağın bir şey yok. kısmet deyip başkasına yöneleceksin.

cinsel çekim yaratmanın da yöntemleri var ama uzun uzun anlatmayayım çok yüzeysel bir örnek olay vereyim:

biriyle ilgileniyorsan gidip onla ilgilenmediğini ona gösterirsen belki o senle ilgilenebilir. 'senle biz anlaşamayız' diye baştan bunu ortaya koyarsan, seni elde etmek isteyebilir. eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmüş gibi olursun.

hadi bu ters psikolojinin neden işe yaradığına dair bir ipucu da vereyim: Sen baştan gidip 'biz senle anlaşamayız' dediğin zaman ona o gözle bakmadığını ortaya koymuş oluyorsun, bu da gerilimi ortadan kaldırıyor karşıdaki kimse stresliyse bundan kurtuluyor.
  • idexo  (03.12.17 23:24:16 ~ 23:32:42)
@idexo aslında yukarıda bahsettiğim tatlı-sert zıt gitmenin mantığı da verdiğin örnekle doğrudan ilişkili. olmaz izlenimi verip, allah allah neden böyle yaptı diye merak uyandırıp, odak noktasına yerleşiyorsun. işte benim bunu biraz somutlaştırmayı becerebilmem lazım.

  • concretestep  (03.12.17 23:44:21)
bu noktada farkındaysan bir paradoks oluşuyor. istemiyorsun ama istiyorsun. bu paradoksu yönetebildiğin sürece sorun yok. yalnız öyle bir kişiye odaklanıp kalman da durumu bozar. gerçekten 'olmasa da olur' kafa yapısında olman lazım. sonuç almaya muhtaç olursan sonuç alamazsın.

tamamen atıyorum: somut taktik için bu kimsenin yanındaki arkadaşıyla biraz flört edebilirsin belki. taktik olarak değil gerçekten flört edersin. bir yandan da aslında ilgilendiğine 'senle biz kardeş olalım' dersin, bu oyun başında bench'e yollanmış oyuncu gibi kıskanmaya başlayabilir. böyle durumlar olabiliyor.

taktik ve gerçek kısmını iyi ifade edemediğim için şunu ekleyeyim: asıl kız için taktik olarak senle biz kardeşiz diyorsun, arkadaşıyla gerçekten flört ediyorsun.
  • idexo  (04.12.17 00:00:10 ~ 00:04:25)
çok riskli gözüküyor ama akşamın bu saatinde kafa yorup cevap verdiğin için çok teşekkür ederim

  • concretestep  (04.12.17 00:25:42)
Cinsel çekimin senin çekicilik katsayınla alakası yok ki. O tamamen kişiler arası hormon bazında iletişim.

Taktik sonradan yüzünüze vurulur olumlu sonuçlansa bile. Bence olsa da olur olmasa da olur kafasına gir net şekilde. olursa olur olmazsa olmaz yani nasip.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (04.12.17 01:42:02)