Kyk geri ödeme

Merhaba. Arkadaslar hala öğrenci olduğum halde kyk geri ödemem başladı. 3 sene önce okul değiştirdim ve bu durumu kuruma dilekçe ve yeni öğrenci belgesini yolladim ancak kurum bunu kabul etmemiş ve bana da geri bildirim yapilmadi. Kisacasi 2 aydir geri odemem baslamis ve su an odeme gibi bir imkanim yok. Şimdi benim asil merakim su; bu kyk borcu ne zaman vergi dairesine gidip hesaplara bloke konuyor? Bu cok onemli cunku burs aliyorum ve hesaplarima bloke konulursa baya sıkıntıya girerim.

kykya dilekçe yazın hala öğrenci olduğunuza dair. hatta durumla ilgili dilekçe yazın. yanlış varsa düzeltirler. öncesinde kykyı arayıp sorun, durumunuzu anlatın.

  • veritaslibertas  (28.11.17 14:33:27)
3 senedir başka bir okulda öğrenci olduğunu bir dilekçede belirttikten sonra bir problem kalmamalı bence.

  • ssiradanbirigibi  (28.11.17 14:52:56)
vergi dairesine düşme için bir kriter yok gibi görünüyor.
hiç ödemediği halde düşmeyenler de var, benim gibi 2 ay geciktirdikten sonra düşenler de.
ama vergi dairesine düştükten hemen sonra hesaba bloke konulmuyor. güzelce bir faiz işliyor ilk başta. keşke bloke koysalar dedirtebilir faiz de.
  • kfk  (28.11.17 14:54:40)
ödeme başlamadan önce hala öğrenciyim diyerek erteleme talep edebiliyordun ama ödeme başladıktan sonra bir şey yapılamıyor. bloke işinin de kesin bir yanıtı yok. aylardır ödemeyip bir sorun yaşamayan da var 2. 3. ayda hesabına bloke konan da...

  • nrmnm  (28.11.17 14:59:50)
Anladim bir garanti yok yani. Dilekce yazdim, ayrica arayip ogrenci oldugumu da belirttim fakat aldigim cevap “ogrenci olmaniz bizi ilgilendirmez” oldu..

  • odinin sakali  (28.11.17 15:24:24)