Salak bir suç vakasını çözmek

Selamlar ahali.

Bizim spor kulübünde şöyle bir durumla karşıyayız:

Birkaç yeni üye geldi kulübe. İçlerinde bir kadın var, bir de erkek.

Kadın olan, yeni erkek üyenin fake hesap açıp kendisine yürüdüğünü iddia ediyor. Biz çok ciddiye alıp, erkeği kenara çektik çocukça hareketlere girme eğer sen yapıyorsan diye. Çocuk da ben yapmadım, isterseniz mahkemeye gidelim diyor. Mesaj atılan fake hesaplar da mesajlardan sonra kapanıyor.

Instagram'dan kimin mesaj attığını bulabilir miyiz emniyete gitsek, nedir bunun çözümü?

Kimsenin şikayetini es geçmek de istemiyoruz, kimseyi zan altında bırakmak da.

Bilen varsa bir yol göstersin pls.

suç ?

instagramdan birine yürümek ne zamandan beri suç? taciz, tehdit, hakaret vs yoksa ne diye gideceksiniz emniyete çok merak ettim.

bir de sizin kulüpteki göreviniz nedir? insanların birbirine yazmasına engel olmak mı? herkes yetişkin değil mi yahu anlamadım yani koskoca kadın gelip şu kişi bana yürüyor dedi, siz de kenara çekip hesap mı sordunuz?
  • elorelia  (27.11.17 22:24:50 ~ 22:25:45)
Suç bunun neresinde? Ben göremedim.
Daha doğrusu sizinle ne alakası var, kadın istiyorsa savcılığa gidip şikayette bulunsun.

  • cakabo  (27.11.17 22:25:25)
sizin spor kulübüyle yeni üyenin alakası nedir?
dışarıdan biri de yapıyor olabilir.
kadının kendi sorunudur.
rahatsız oluyorsa savcılığa başvurabilir, savcı bunun kim olduğunu bulur.
sizin karışmanıza hiç gerek yok diye düşünüyorum. siz bu vakada yoksunuz.
sizin kulüp aslında yoğ.
  • attirmayin makedonun kafasini  (27.11.17 22:27:30)
cozumu kendi aralarinda, siz herhangi birinden sikayetci olamazsiniz. kadin sikayetciyse gidecek sikayetci olacak gerekirse tedbir aldiracak, adam o zaman yaklasamaz. ama "yurumek" de suc degil. kadin neye dayanarak o kisi oldugunu soyluyor?

bence sizin yapacaginiz bir sey yok, kadin sikayetciyse gidebilecegi sikayet edebilecegi yerler var, sizinle bir alakasi yok yani. ispati olmadigi surece adami zan altinda birakmaniz da buyuk haksizlik olur.
  • robokot  (27.11.17 22:29:05)
ahah.
harbiden suç nerede?
yürümekten kasıt ne?
ben olsam sizi mahkemeye veririm, hangi hakla birisini kenarar çekiyorsunuz?
  • benaslindayohum  (27.11.17 22:30:06)
klasik bir kezban vakasiyla karsi karsiyayiz.

  • müptezel dostoyevski  (27.11.17 22:38:39)
yine kendini beğenmiş salak bir kadın vakası. erkekleri birbirine düşürmüş. inşallah çocuk kadını mahkemeye verir.

  • xu  (27.11.17 22:38:57 ~ 22:39:26)
elo +1000

Hangi sıfatla, bir kişinin iddiası üzerine bu olaya bu şekilde, "müşteriyi kenara çekmek" gibi bir hareketle karışılıyor onu anlamış değilim. Ortada suç varsa (taciz vs.) rahatsız hanımefendimiz savcılığa şikayette bulunabilir. Bununla ilgili olarak kadını koruyucu kanunlar ve önleyici/koruyucu önlemler de mevcut, kendisine her türlü yardım da gösterilecektir.

Girmeyin böyle şeylere. Herkes sadece kendi üzerine düşeni yapsın, bir şey varsa da çözülmesi gereken yol ve yöntemle çözülsün ve çözülür.

Edit: Bu şahsın gerçekten tacizine şahit olunursa da bu kişinin üyeliği derhal sonlandırılır ve mesele kapanır ya da en azından sizden çıkar. Ama "kenara çekmek" gibi bir hareket ve kafa yapısı en basit tabiriyle, yanlış.
  • skooma  (27.11.17 22:43:27 ~ 22:52:40)
Eksik anlatmışım, yürümek derken tacize varmış mesele. Ben dernek başkan yardımcısıyım, o yüzden ben de dahil oldum kulüp içerisinde huzursuzluk olmaması adına.

  • duseyazar  (27.11.17 23:30:53)
olayı mahkemede çözelim o zaman diyecek kadar medeni birine denk geldiğinize şükredin.

  • khiron  (28.11.17 00:00:28)
Kulubun ne isi var bu olayla ya. Bence cocuk yapmadim diyor iste bir sikintin varsa git kendin coz diyin. Cok alakasiz olmus sizin ilgilenmeniz.

  • rusyalı kozmonot  (28.11.17 00:18:54)
değil dernek başkan yardımcısı, cumhurbaşkanı dahi olsan karışamazsın. ifade verebilirsiniz ama yargılama yapamazsınız, hiçbiriniz.
restoranımda cinayet işlendi diye katili araştırmam soruşturmam ne kadar saçmaysa, dernek kulüp bizim diyerek tacizciyi soruşturmanız da o kadar saçma. savcı polis sizden ifade isterse konuşursunuz, işinize dönersiniz. karışamazsınız, müdahale edemezsiniz, delil toplayamazsınız, yargılayamazsınız.

  • attirmayin makedonun kafasini  (28.11.17 15:24:47)
Kimsenin şikayetini es geçmek de istemiyoruz, kimseyi zan altında bırakmak da.
Biz çok ciddiye alıp, erkeği kenara çektik çocukça hareketlere girme eğer sen yapıyorsan diye.

Kimseyi zan altında bırakmamışsınız gerçekten.
  • onemoremile  (28.11.17 15:31:42)