Tek başına yurtdışı seyahati

Yapmayı düşünüyorum. Arkadaşlarımın özel şartları, nazları vs. usandırdı. O yüzden bilgili arkadaşlara sorularım olacak. Şu an için aklıma bir şey gelmiyor ama nasıl bir bavul hazırlamalı? Onun dışında anlatmak istediğiniz, vermek istediğiniz her türlü bilgiye açığım.

yurtdışı da nere? Mekke mi ? Tórshavn mı ? Cape Town mı ? Portland mı ?

Ona göre değişecektir cevap bence?

aksi halde tecrübeyle sabit: don al.
  • AlsterWasser  (25.11.17 21:03:05 ~ 21:03:51)
bir tecrubeyle sabit de benden, kucuk el havlusuz bir yere gitme. ben yastik kilifsiz da gidemem. onun disinda gunluk yasaminda nelere ihtiyac duyacagini bilirsin, ozellikle ihtiyac duyacagini dusundugun ve gittigin yerde ikame edemeyecegin (veya herhangi bit sebepten etmek istemeyecegin) seyleri al yanina. gezinin turune gore esyanin cokluguna karar ver. gocebe olarak gezeceksen az esya al mesela. sadece tek bir yere gidip tek bir alanda konaklayacaksan esya isini biraz artirabilirsin. benim tavsiyem nereye gidersen git az esya gotur. hem donerken getirmek istediklerine daha cok yer kalir hem de gezip tozarken daha az ayakbagi olur.

  • in vino veritas  (25.11.17 21:35:46)
Hostelde kal ve insanlarla tanış.

  • hepbirarayış  (25.11.17 21:53:39)
Nasıl bir seyahat yapacağına bağlı. Sabit bir yerde konaklamalı mı yoksa kamplı, bol yer değiştirmeli mi
Her halükarda; iyisinden bir powerbank, ucuz dandik veya eski iç çamaşırları dönerken atarsın çantanda yer açılır yerine hediyelik filan koyarsın. Az kıyafet, gideceğin yerin mevsimine göre ayakkabı, kar yağabilecek bir yerse botu giyip gidebilirsin çantana da hafif ve rahat bi ayakkabı atarsın. Dandik bir havlu alabilirsin yine gelirken çöpe atmalık ya da gideceğin yerde ucuzcu marketlerde 3 dolara vs havlu alabilirsen taşımana gerek yok (otelse zaten gerek yok). Telefonun kamerası çok iyi değilse ve elinde varsa fotoğraf makinesi (ve fazladan SD kart). Kalitesiz fotoğraflar çekince sonra üzülüyor insan. Ben olsam birkaç nazar boncuklu anahtarlık veya minik hafif hediyelikler de götürürdüm orada tanıştığım insanlara hediye etmek için.

Ek olarak gideceğin yerin daha ucuza şehirler arası veya şehir içi ulaşım vs için seyahat pass'leri varsa onlara bak.
  • kozmosta bir nokta  (25.11.17 22:03:05)
yalnız yurtdışı seyahati uzmanı olarak önerim; gideceğin yerlerin offline haritalarını ve metro- diğer toplu taşıma haritalarını indirmek.

  • sumuklu asilzade  (26.11.17 02:17:04)