sizce kabul alır mıyım?

yökdil 78, ales 76, gno 3.06 sizce bu sonuçlarla aşağıdaki üniversitelere yüksek lisans için başvursam hangilerinden kabul alırım?

* itü iktisat
* hacettepe iktisat
* anadolu üniv iktisat

mülakatı yok mu bunların?

  • blue eyes white dragon  (24.11.17 19:18:39)
mülakattan geçebileceğimi varsayalım

  • asuturias  (24.11.17 19:21:21)
çok zor ama ufak bir ihtimal var denebilir, ümidinizi kaybetmeyin yine de.

  • dafaisss  (24.11.17 19:37:03)
bu çok havada kalan bir soru. her dönem kimlerin, nasıl bir ortalamayla başvuracağını bilemeyiz. başvuru koşullarında ales %50 etki eder bu en az kabul edilen şey bunda sıkıntı yok. puanınız da kötü değil. ama mülakata çağrılma aşamasında yabancı dil ve gno'nun etkisi var mı? yoksa sadece başvuru şartı olarak mı kabul ediliyor tek tek bakmak lazım.

okul var, %50 ales, %20yds %30 okul puanıyla sıralamaya sokup mülakata çağrıyor, okul var yine aynı bu şekilde direkt alıyor, okul var yds sadece başvuru şartı kabul edip %50 ales, %30 veya %20 gno yapıp geri kalan kısmı mülakat ile hallediyor.
  • blue eyes white dragon  (24.11.17 19:38:25)
yökdil-->düşük

ales-->düşük

ortalama--> türkiye iktisat bölünmü standartlarına göre ne yüksek ne düşük.

ama yine de girerbilirsin. Çünkü bu işler böyle.... belli olmaz.
  • AlsterWasser  (24.11.17 19:40:00 ~ 19:42:06)
hacettepe için buldum.

www.sosyalbilimler.hacettepe.edu.tr

%50 ales, %20 gno, %30 mülakat ve/veya yazılı sınav ( yds sadece başvuru şartı olarak 65)
  • blue eyes white dragon  (24.11.17 19:41:36)
anadolu olabilir gibi bence. hadi itu hacettepe cok iyiler diyelim ama anadolu olur kanımca.ales ile yukarilarda olabilirsiniz siralamada.

  • blue eyes white dragon  (24.11.17 20:02:19)