İş arama yöntemi

Nasıl arıyorsunuz?
Kariyer.net e; makine mühendisi, istanbul, yeni başlayan diye arama yaptırınca çok fazla sonuç çıkmıyor...

Diğer kariyer sitelerine de üye olacam. Sizin aklınıza gelen siteler ve etkili yollar?

Networking en önemli şey. Bir şekilde sektörde olan insanlarla tanışmak bağ kurmak cv vermek lazım.

  • cleric  (23.11.17 14:12:26)
makine mühendisleri odası'nın iş arama portalı vardır mutlaka onu kullanın en başta. 4-5 yıldan sonra kariyer'den daha rahat bulmaya başlayacaksınız. çünkü kurumsal ve daha tecrübeli arayan firmalar bu paltformlarda

  • hosein  (23.11.17 14:14:53)
Linkedin ve initiative application/speculative application yapabilirsin.

  • kuehles blondes  (23.11.17 14:15:07)
linkedin jobs

  • cedex  (23.11.17 14:18:31)
tecrüben yoksa linkedin pek fayda etmez bence. kariyer iyidir de yeni başlaya diye aratma, güzel bir ön yazı yazıp az tecrübeli arayan firmalara da başvur sonra da ik'larını ara ve gayretliyimdir, çabuk kaparım falan de. firma seçip hedefe kitlen.
başarılar.

  • tiny penny  (23.11.17 15:06:30)
yeni mezuna linkedin den ekmek çıkmaz. network + kariyer.net

o stajları boşuna yaptırmıyorlar zamanında, staj yaptığınız yerde çalıştığınız insanlarla konuşabilirsiniz vs..
  • benaslinda  (23.11.17 17:16:01)
tecrübesizken işlerimi hep kariyer.net'ten buldum(hatta staj için başvuru yapmadan çağrılmıştım), şimdi 5 yıl tecrübem var ve 3 aydır işsizim... kariyer.net, secretcv vb hiçbir başvurumdan dönüş alamıyorum.

  • late viper  (23.11.17 17:18:21 ~ 17:19:21)