tamir mi ettirmeliyim

www.teknomarketim.com

PC bu. şu anki durumu baya kötü, şarj aleti takılı olmadan çalışmıyor. hatta bugün de şarj aleti bozuldu :( ekrani alttan ayrılmak uzere, ekran kendi içinde ayrılmıyor ama klavye kısmıyla bağlantısında sorun var. menteşe gibi kısımda yani. 5 yıllık kendisi. ben artık bunun ölmesini bekliyordum ama baktım fiyatı 4 bin lira. şu an yeni bir şey almaya kalksam ailem bana en fazla 2,5- 3 bin lira verir. acaba bunu iyi bir tamirciye yaptirsam mi ne dersiniz?

evetse izmir' de işinin ehli ve güvenilir bir bilgisayar tamircisi de onerebilirsiniz.

fark ettiyseniz stokta yok. o fiyat son güncel fiyatı. bilgisayar ise 5 yıllık. artık 8. nesil çıkacakken sizinki 3. nesil. o yüzden 4 bin liralık bilgisayar şeklinde yaklaşırsanız yanlış olur.

fakat yine de 'iş görür' özelliklerde. iyi bir tamirciye de gerek yok, 1-2 yere gösterip fiyat sorun. ikinci el piyasasına bakın. içi açılıp işlem gördükten sonra ömrünün kısalacağını da hesaba katıp, aldığınız fiyata göre düşünün, yatırım yapmaya değerse ve gittiği yere kadar kullanacaksanız yaptırın. açtırmışken fan-macun temizliğini de yaptırın.
  • icim urperiyor  (22.11.17 21:34:05)
Vaay bu benim de 5 yıldan beri kullandığım bilgisayar. İlk senelerde +8 GB ram ilave etmiştim. Geçen yılda SSD taktım. Performansı çok iyi. Pili ise 3 saat gidiyor. Bataryası çeşitli sitelerde bulunuyor hala. Örneğin:
www.amazon.com
www.n11.com
Batarya değişimini ise eli tornavida tutan biri aşağıdaki videoyu izleyerek yapabilir:
www.youtube.com

Menteşe işi için ise bir tamircinin görmesinde fayda var. Tamirciden batarya içinde destek alabilirsiniz. Eğer batarya için uygun fiyat vermezlerse yukarıdaki şekilde kendiniz değiştirebilirsiniz.
İzmirde tavsiye edebileceğim servis ise shift teknik: www.mseltd.com.tr
  • faithless  (23.11.17 12:08:08 ~ 12:08:45)