Avukatlara soru

Yakın arkadaşlarınızın veya yakın akrabalarınızın size işi düşse ücret alır mısınız?

Yakınlık derecesine ve işin tam olarak ne kadar vakit alacağına göre değişir. Aslında zaten doğru olan o yakın kişinin bunun da masrafları olacak, vakit harcayacak ama bu benden ücret de isteyemez, ben bir şeyler yapayım hassasiyeti göstermesi.

  • vejeteryanvampir  (22.11.17 19:12:35)
almam. zaten akrabadan iş almam hayatta onunla mı uğraşıcam, arkadaşımın işinden de para alacak değilim.

  • vedatchilipeppers  (22.11.17 19:14:46)
benzer serbest meslek erbabı bir mali müşavir olarak cevap vereyim.

tek seferlik bir işse, örneğin mart ayında kira beyannamesini falan yapmışsaM para falan almam. ama para değilse bile bi güzellik düşünmesini beklerim. bi 70'lik al, bi şişe jack al gel mesela di mi.

sürekli işini yapacaksam, yani şirketinin defterini tutup beyannamelerini bildirgelerini falan vereceksem alırım. daha doğrusu "aa olur mu canım öyle şey, cıkkk hayatta olmaz" falan derim ama istemem yan cebime koy, çok da ısrar etmem. veriyorsa versin. tabii ilk "olur mu öyle şey aa" dedikten sonra ısrar etmeyip ilk seferde "e iyi peki o zaman" derse de canı sağolsun. ama yine bi güzellik düşünmesini beklerim.
  • kibritsuyu  (22.11.17 19:22:01 ~ 21:09:09)
Tek seferlik, yormayacak iş için almam ama yakin arkadaş ve akrabadan hiç iş alma daha iyi.

  • cabiday  (22.11.17 19:32:13)
istemek zor da, gelen kişi heyvan degilse kendisi bi sey vermeli. avukatin urettigi sey zaten emek...

  • her giriste sifresini unutan adam  (22.11.17 19:43:30)
Avukat degilim ama babam boyle durumda kankasi avukat arkadasina hediye filan aliyo ya da kendi kafasina gore o avukat aekadasin yaptigi alimlardan para almiyo vs. dengeliyolar yani.

  • kuehles blondes  (22.11.17 20:19:17)
düşen iş danışma ise almam. zaten daha hayatımda danışma ücreti alan avukat görmedim. isim yapmışlar alıyordur da, onlara da normal vatandaşın işi düşmez. haliyle yau bizim bir arsa var bık bık diyenden para almam süreci anlatırım.

ama başımıza bir iş geldi(iş mahkemesi, aile mahkemesi, ceza mahkemesi) nasıl yapacağız diye gelene de bunun için bir vekalet vermesi gerektiğini dosyayı görmeden bir şey diyemeyeceğimi söylerim. kaldı ki zaten o düşen işten %15-35 arasında vergi ödeyeceğim ben. hiç ücret almazsam bu vergi de bana kaçacak.
  • fakirpislik06  (22.11.17 20:34:01)
Cok yakinsam ve tek seferlik basit bir isse almam. Fakat vekalet ucreti cikarsa sonucunda hakkimdir. Sureklilik isteyen bir isse alirim.

  • rusyalı kozmonot  (22.11.17 21:13:30)