kedi icin isigi acik birakiyor musunuz?

Sabah cikiyorum, aksam geldigimde karanlik olmus oluyor ev. bazen de gec geliyorum. kedi 4-5 saat karanlikta takilmis oluyor.

ev sogumasin diye pencereyi kapali tutuyorum artik. yazin pencereyi acik birakiyordum, disarda geziyordu veya pencere pervazina tunemis oluyordu.

Kediler karanlıkta gayet iyi görüyorlar, gerek yok bence. Tülün arkasından dışarıyı izleme alışkanlığı varsa perde-panjur vs kapatmayın yeter.

  • kobuzchu kiz  (22.11.17 13:27:30)
Hayır, önların gözü bizim gibi değil epey görüyorlar zaten. Hayvanın karanlıktan rahatsız olduğunu sanmıyorum, gözünü ona göre ayarlıyor.

  • kayranin kedisi  (22.11.17 13:27:43)
Karanlıkta kalacaksa yani geç döneceksek ışık bırakırız, tv de her daim açık ses olsun diye. Karanlıkta çok iy görüyorlar ama ben yine de kendini kötü hissetmesin diye bi odada ışık bırakırım

  • neferkitty  (22.11.17 13:28:11 ~ 13:29:28)
televizyonu açık bırakıyorum

  • aşksız prens  (22.11.17 13:30:43)
tv yok. pc acsam onun da ustune oturur kesin.

radyo mu alsam aceba?
  • jimicik  (22.11.17 13:34:35)
Ucuz radyo alın :)

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (22.11.17 13:54:05)
Ben bırakmıyorum ama eşim bırakıyor korkmasın diyeymiş :)
erkekler kimi zaman bizden daha ince düşünüyorlar

  • esmeralda  (22.11.17 13:55:28)
17 yıldır evimde sürekli kedi ya da kediler oldu . perdeler ve hava çok soğuk değilse bir pencere açık duruyorlar sürekli hem hava gelsin hem de dışarıda olduğu kadar ışık . bu yeterli .
pencerede kilitli sineklik var bu arada metal olanlardan asla açamazlar.

  • devilone  (22.11.17 14:38:05)
benim evde kuş ve kedi var, ışığı açık bırakıyorum evet.

  • nice tnetennba  (22.11.17 14:53:13)
pancuru mutlaka açıyorum, koridorun ışığını ve tv de açık bırakıyorum. belki onun umrunda değil ama en azından benim içim daha huzurlu oluyor:)

  • oscar  (22.11.17 15:10:41)
kedigiller karanlıkta görmek için mükemmel gözlere sahiptir. gözleri insandan 8 kat daha fazla ışık alabilir. aşırı ışıktan rahatsız olurlar

  • asbe  (22.11.17 16:06:47)
Tamamen karanlık bir ortamda kedinizin görmesi mümkün olmayacaktır. Bu efsane muhtemelen kedilerin çok düşük ışık düzeylerinde daha iyi görebilmeleri nedeniyle ortaya çıkmıştır.

  • qazwsx  (22.11.17 16:59:07)
Koridorun loş aydınlatmasını açık bırakıyorum. Hem görsün hem de birisi üzerine basmasın diye.

  • Lim5  (22.11.17 17:50:23)
evet çünkü evdeki kedi tırlak, kediler karanlıkta görebiliyor olsa da ortalığı kaldırıyor.

  • pinkpeony  (22.11.17 18:22:56)
Ben de aynı soruyu sorucaktım. Evde boş oda var, uyurken oraya alıyorum ve odanın ışığını sabaha kadar açık bırakıyorum karanlıkta kalmasın diye.yanlış mı yapıyorum acaba.

  • gunbatimi  (22.11.17 23:25:39)
şu gece lambalarını değerlendirebilirsiniz. hava kararmaya başlayınca kendi yanıyor. 1 watt çekiyor. ışığı bi kedi için fazlasıyla yeterli.

www.hepsiburada.com

@gunbatimi
uyurken sorun olacağını sanmıyorum ama böyle gün içinde karanlıkta sessizlikte çok bırakmamaya çalışıyoruz.
  • aşksız prens  (23.11.17 04:01:31 ~ 04:03:34)
@gunbatimi bence çok da doğru değil hayvanı bütün gece aydınlıkta bırakmak, zaten yapay aydınlatmayla biyolojik saatlerini alt üst ediyor olabiliriz.

@qazwsx tamamen karanlığı kim kaybetmiş de biz bulalım, okulun karanlık odasını ışıktan yalıtmak için kırk takla atıyorduk, kalın kadife perdeler, çift kapılı giriş, kapının altında koyu renk sünger vs.

Dışarıdan biraz ışık giriyorsa yeter kediye, girmiyorsa yukarıda önerilen gibi az ışıklı bir gece lambası yeter yine.
  • kobuzchu kiz  (23.11.17 10:42:26 ~ 12:12:59)
Bıcırık yatarken ışıktan rahatsız oluyor, ona rağmen gece lambasını açık bırakırım, hem yattığı odada olmadığı için rahatsız olmuyor hem de eğer gezmek, mama yemek isterse Ve kötü hissetmemesi için hafif ışık var. Sizin yerinizde olsam aranın lambasını açık bırakırım.

  • mslny  (23.11.17 11:28:30)
hımm.hafif loşlukta bir gece lambası daha mantıklı gibi. çok teşekkür ederim.

  • gunbatimi  (23.11.17 12:03:54)