Kumar oynadığından şüphelendiğimiz kişiye bunu nasıl söyleyebiliriz?

2 milyar maaşı var. Kirada oturuyor ama yetiştiremiyorum deyip sürekli borç istiyor. En son dolandırıldım filan gibi şeyler söyledi. Bi söylediği diğer söylediğini tutmuyor.Kumar geçmişi var. Şimdi buna desek kumar mı oynuyorsun diye çok sinirlenir bağırır çağırır. Eğer öyle bi şey varsa da onun için ne yapacağımızı da bilmiyoruz. Gel yapma etme desek zaten inkar edecek. Tedaviye hiç yanaşmayacak. Sizde olsa ne yapardıniz böyle biri?

2 milyar çok iyi para, bitirene kadar yaşlanır ölür zaten; elleşmezdim.

  • Bruce  (21.11.17 22:53:50)
Bruce, birikmişim var diyordu şimdi ondan tık yok. 3 buçuk milyar borcum var diyor.

  • for day to break  (21.11.17 22:55:43)
kendinize ilişkin bi bahane bulup borç vermeyin. illa kumar oynamasıyla yüzleştirmeniz gereken biri değilse zaten ne gerek var. adamın/kadının kurtarıcısı rolüne soyunmanıza da gerek yok.

  • dafaisss  (21.11.17 22:56:45)
borç yiğidin kamçısıdır, belki de daha fazla kazanacak; elleşmezdim.

  • Bruce  (21.11.17 22:58:00)
öncelikle 2 bin lira kirada oturan birisi için çok az para. ve fakat kumar geçmişi olması ve dolandırıldım demesi tekrar kumar oynamış olabileceğini gösterir. kişiyi doğrudan oynadın mı diye sorgulamaktansa, sohbet arasında nasıl da kuma meselesini geçmişte bıraktığıyla ilgili mesajlar verip ağzını aramalı. zaten yumurtlayacaktır. kötü durumda olan kişi zaten itiraf eder yardım ister. aksi durumda içinde bulunduğu halden memnundur. size zararı yoksa elleşmeyin. benim bir kaç tanıdığım at yatışı sevdasına hayatlarını yok etti. zaten durdurulamaz. içten gelecek vazgeçiş

  • karlmarx  (21.11.17 22:58:41)
2.000 lira nedir allah aşkına. tek yaşayan birisiyse kira artı masraflara ancak yeter.

  • burya  (21.11.17 23:06:57)
ev arkadaşı bulmayı önerin düzenli borç istiyorsa.

  • nickimin hakkini veremedim  (21.11.17 23:09:34)
Burya, inşAllah öyledir. Ama yemekleri işyerine ait ve şu ana kadar kendine yetebiliyordu.

  • for day to break  (21.11.17 23:09:46)
demek istediğim şu oynuyorsa bile çok büyük bir miktarda oynamıyordur. ayda 50-100 liralık iddia falan oynuyordur belki. kumar derken bundan mı bahsettiniz yoksa şu yasak kapalı kapılar ardından oynanan tombala veya çeşitli kumar oyunlarından mı bahsettiniz? oralara takılıyorsa borç alıp daha çok veriyor da olabilir. gerçi iddia için de borç alıp oynayabilir pek de farklı değil. inşallah öyle değildir.

  • burya  (21.11.17 23:17:51)
bunu ona söylemenizin ne kadar faydası olacağını düşünmelisiniz ilk önce. sizin fark etmeniz onda nasıl bir duygu uyandıracak?

  • gkhncnzdgn  (22.11.17 00:39:41)