ev yemeği yaptırtmak

bunun piyasası nedir? komşuyla anlaşmak istiyorum. bana günlük 1 tencere et/tavuk
1 tencere de bulgur/makarna yapacak günlük. bu olaylar nasıl oluyo? ama market alışverişi için de vaktim yok her şey ona ait olacak. bu işin piyasası nedir? komşu kadın samimi birisi normal ticaret gözüyle fazla istemez ama piyasasına uygun vermek istiyorum yine de. market masrafları dışında ne kadar vermek uygundur?

www.mamame.com.tr
buradan bakabilirsiniz bence piyasasına.

  • whoosie  (21.11.17 16:18:04)
istanbul'da ortalama bir lokantada 20 tl civarı et yemeği artı pilav artı çorba artı cacık/salata. et yerine tavuk dersen 17-18 tl civarındadır.

tencere mi diyorsun tabak mı diyorsun bu önemli burada tabii ki. bir tencere yemek yaklaşık 4-6 kişilik olur. tek kişiysen biraz abartılı. yok bir tabak demek istedim diyorsan da fiyatlar yukarda yazdığım gibi.
  • hosein  (21.11.17 16:19:38)
tek kişiyim ama tencere olarak lazım. günde pişmiş hali 1-1.5 kilo bulgur. 700 800 gram civarı da tavuk/et yiyorum.

  • oddyseus  (21.11.17 16:31:11)
ne kadar doğru bilgi olur bilmiyorum. ama ankarada bir yer var ev yemeği yapan açık büfe tabağı dolduruyorsun. sonra tabağı tartıyorlar kaç kilo ise o kadar ödeyip çıkıyorsun.

kilosu 25 tl
  • kablelvuku  (21.11.17 16:34:28)
kollar 90 cm falan herhalde

  • bobinhoo  (21.11.17 16:35:06)
bulunduğum yere yakın temiz ve güzel ev yemekleri yapan bir yerin sitesini de (www.iclalmutfagi.com günlük menü fiyatları) referans alacak olursak beyaz et için 18-20, kırmızı et için 20-22 gibi bir şeye tekabül ediyor. Senin verdiğin gramajlar rahatlıkla iki katından fazla olduğu için belirttiğim fiyatları en az iki ile çarpman gerekir malzeme dahil.

NOT: bu işe girmeden önce toplu alım-nakitte falan güzel bir indirim yapacak düzgün bir kasap bul ve onunla anlaş derim.
  • candanag  (21.11.17 17:32:20 ~ 17:35:30)
bir yemek asla bu anlatılanlar kadar pahalı olmamalı.

market masrafları dışında aylık 300 lira verseniz yaparlar diye tahmin ediyorum. Çünkü insanlar aylık 1400 liraya hem yemek yapıp hem temlik yapıp hem de çay getiren insanları çalıştırıyor.

bu rakam suriyeliler için günlük 25 liraya düşüyor.

yine 4+1 evin günlük temizliği(halı silmek duvar silmek de arada sırada tabi oluyor bu tarifeye) + ütü + yemek = 120 ile 150 lira arasında güzelce yaptırılabiliniyor. ( bu sonuncusu bonus bilgi, konuyla alakasını ben de kuramadım )
  • mete kudur  (21.11.17 18:12:05)
kendin yap basit

  • sizofren06  (21.11.17 18:29:51)
sizofren06, şu an kendim yapıyorum zaten ama 1 saatimi alıyor en az. kendime ayırmak istiyorum o süreyi.

  • oddyseus  (21.11.17 18:55:40)
Ben buharlı pişirici almayı düşünüyorum sırf bu yüzden. Arkadaşım çok memnun. Sebze pilav et tavuk herşeyi yapıyor. Sıcak tutma özelliği de varmış. Spora giderken ayarla geldiğinde hazır olsun mis gibi.

  • hasmetizm 2046  (21.11.17 19:21:31)
Ben de bakındım hocam ona BPA free güzel bi şey bulamadım Türkiye'de

  • oddyseus  (21.11.17 20:28:52)
alışveriş-yemek prosedüründe tamamen pasif takılıp hazır yemeğe çökeyim mantığı ile alternatiflerinden biri de butik ve yerine göre kişiye özel menüler de çıkartabilen uygulamalara göz atman, değerlendirmen ve fiyat almandır. Ankara'da isen Fitbon gibi mesela www.fitbon.com.tr

  • candanag  (21.11.17 22:02:21)
kollar kaç cm hocam

  • bobinhoo  (22.11.17 11:10:56)
Homend marka alıcam ben. Arkadaşta ondan var. En azından tepsileri paslanmaz çelik. Sağlıklıdır diye düşünüyorum. Bu cuma Black friday, amazondan indirim de bakabilirsin, belki denk gelir.

  • hasmetizm 2046  (22.11.17 17:21:15)