Eski sevgili doğum gününde mesaj atmış, cevap vereyim mi?

Baya kalbimi kırmıştı, 1,5 aydır da konuşmuyoduk ben yavaş yavaş başka insanları görmeye başladım son haftalarda. Baya unutmaya başlamıştım yani.

Şimdi mesaj atmış doğum günü ayağına, Sizce cevap vereyim mi, sadece teşekkürler mesela. Veya direk görmezden mi geleyim?

PS: Bugün doğum günüm :)

Edit: nası ayrıldığımızı soranlar olmuş, baya baya beni aldattığı için ayrıldık.

Doğum günün mutlu olsun.
Cevap verip vermemek sana kalmış bir şey. Kendin karar ver. Tekrar birliktelik istiyorsan ver.

  • valarmurgulis  (20.11.17 13:50:22)
Doğum günün kutlu olsun. O yaşadıklarınıza bağlı, ve nasıl ayrıldığınıza. en iyi kararı sen verebilirsin.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (20.11.17 14:00:04)
Adam soru sormuş cevaplara bak. -Ne yapayım ben?
-Sen bilirsin.

Cevap verme, görmezden gel. Eskimiş bitmiş, unutmaya başlamışsın. Kendini hatırlatmaya da hakkı yoktu hani.

Doğum günün kutlu olsun.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (20.11.17 14:09:56)
tesekkur ederim de. nezakete nezaketle karsilik verirsen daha iyi olur. illa seninle tekrar gorusmek istiyor anlami cikarmaya gerek yok.

  • baldur2  (20.11.17 14:11:33)
Mutlu yillar, nice saglikli ve huzurlu yaslari geride birakirsin umarim ^^

Bence bir tesekkur ile cevap ver.
  • lamira  (20.11.17 14:11:43)
Bir beklentisi olduğunu nereden çıkardın? Belki sırf kutlamak için kutladı. Teşekkür ederim der geçersin ya da cevap vermezsin. Ben olsa sallamazdım.

Mutlu yıllar.
  • teknikekip  (20.11.17 14:12:23)
herkese doğum günü mesajları için teşekkürler öncelikle :)

@ kendi kendine yasayan yavrucak, bence de yoktu, inşalla mesaj atmaz diyodum ama attı.

@kobuzchu kiz, aynen nezaketen teşekkür edeyim mi diye soruyorum zaten temelde.

@baldur2, bence tekrar görüşme gibi bi amacı yok. Benim canımı acıttığını biliyor, o yüzden kendini iyi hissetmek için attı diyorum ben.

@ teknikekip, beklentisi var demedim ki :) Ben kendi açımdan soruyorum soruyu zaten.
  • noluyo yaa  (20.11.17 14:23:38)
nice yillara. tesekkur et ve baska bir diyaloga girme.

  • in vino veritas  (20.11.17 14:33:15)
Canını acıtan birine karşı nazik olmana da gerek yok. yani çirkefleşmekten bahsetmiyorum elbette siz beni anladınız zaten ama buna cevap verip kendinize haksızlık etmenize gerek yok.

Siz kalbinizi kırdığından bahsetmişken herkesin kibarlıktan bahsedip sizi toplumsal norma sokmaya çalışması sorunuzu okumadıklarını düşündürttü açıkçası bana.

Şimdi cevap vermen bir sonraki doğum gününde tekrar mesaj atma cesaretini verir. Kendini koruyacak olan sensin. Üzen birine de kibarlık kasılmaya çalışılmaz. Boşver bence.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (20.11.17 14:35:11)
Doğum günün kutlu olsun.

Ben nezaketen cevap vermiştim. Bir sonraki sene kutlamadıydı. Gerçi ben onunkini nezaketen de kutlamadım. Ayrılık sebebimiz benzer senle.

Sen de nezaketen teşekkür et. Kestir at.
  • Corrigan prefers beer  (20.11.17 14:37:54)
Aldatan adamin nezaketine (!) nezaketle karsilik vermesen de olur. Yazma hicbir sey bosver.

  • aquarium  (20.11.17 14:41:07)
@ aquarium, adam değil kadın ama olsun :)

  • noluyo yaa  (20.11.17 14:48:47)
Cevap bile verme. Kafandan da sil. Aldatmak ne ya. Ugrasmaya degmez.

  • mor oje  (20.11.17 15:22:27)
Ben olsam cevap vermem

  • mutlusismankedi2015  (20.11.17 16:34:23)
görmezden gel.bugün senin özel günün.tadına bak.

  • since1907  (20.11.17 16:42:36)
İçinden ne geliyorsa onu yap nazik olmak zorunda değilsin; hayat senin hayatın ve cevap yazasın yoksa yazma. Ancak bence sen içten içe yazmak istiyorsun gibi; biraz sevindirk olmuşsun gibime geldi ancak bu güzel günün heyecanını sana değer veren insanlarla yaşa.

  • neferkitty  (20.11.17 16:52:17)
ben olsam cevap vermezdim.

  • sopiro  (20.11.17 16:54:01)
@ neferkitty, yok valla sevindirik olmadım. Sadece hayattan keyif alıyorum şu aralar, o da yazış şeklime yansımıştır.

  • noluyo yaa  (20.11.17 16:59:58)
eski sevgililik bu günler için var deyip arkana yaslan.

hala üzgün değilsen, bir şey ifade etmeyecek ve aklını karıştırmayacaksa teşekkür et, nolacak.
  • yaraticinick  (20.11.17 17:50:25)
Hala içinde ufak da olsa bir kırgınlık varsa cevap verme, yoksa teşekkür et yeterli.

  • elikası  (20.11.17 18:04:26)
@ elikası, olmaz mı?! Hayatımın en zor zamanlarını yaşattı bana bu kız.

@ yaraticinick, hala üzgünüm ama kendisi pek bir şey ifade etmiyor.
  • noluyo yaa  (20.11.17 18:26:13)
teşekkür bile etme derim. hiç cevap yazma

  • part time pollyanna  (20.11.17 18:44:01)
Normal şartlarda yani ayrılık sebebine göre bir teşekkür çok görülmemeli diye düşünürüm, aldattığı için ayrıldığım adama da teşekkür falan etmem, cevap yazmam.

  • mslny  (20.11.17 19:00:47)
mutlu yıllar
cevap verme

  • superb  (20.11.17 19:09:03)
Verme

  • kablelvuku  (20.11.17 19:21:02)
İki şıkkın var:
1)Hiç cevap vermemek
2)Kutlama mesajındaki canayakınlık tonunun altında bir cana yakınlıkta soğuk bir cevap.
  • turkuaz  (20.11.17 19:22:04)
Cevap vermemekle sağol demek arasında kaldım resmen. Neyse sikerler deyip geçicem artık herhalde.

  • noluyo yaa  (20.11.17 20:06:57)
herkes verme diyor ama sende cevap atacak bir tip sezdim.

  • kleeberg  (20.11.17 20:34:47)
normalde gonul isleri sorularina bakmam ama sag tarafta gorunce hayir cevaplama demek icin geldim

  • jedilance  (20.11.17 20:39:05)
@ kleeberg, ahahha valla ben de o tipi seziyorum kendimde bazen. Bugün büyük ihtimal atmam ama belki birkaç güne :(

Kendimi tutamayıp allah ne verdiyse sallicam diye korkuyorum.
  • noluyo yaa  (20.11.17 20:47:49)
doğum günün "kutlu" olsun dediyse ya da "mutlu" yıllar başkasıyla da oynaaşmış madem laf sokun işte fırsat bu fırsat. sen yokken ne kadar mutlu olabildiğimi farkettim gibi adasdfa ^^

  • dafaisss  (20.11.17 20:50:05)
45 gündür konuşmuyorsunuz.
son birkaç haftadır başkalarıyla görüşüyorsun.

yani toplamda 3 hafta falan boş durmuşsun zaten. onda da başkalarıyla görüşmek için altyapı hazırlanmıştır mesajlarla, instagram like'larıyla falan. dolayısıyla sen senin eski sevgilini zaten aşmış geçmişsin haftalar önce. "teşekkür ederim. iyi geceler," yaz mesaj olarak, yeterli.
  • sen git ben geliyorum  (20.11.17 22:48:49)
@sen git ben geliyorum, yok öyle değil. Ağustos başından beri ayrıyız, ben mal gibi ne zaman arasa açıyodum, sürekli onu düşünüyordum falan o başkalarıyla yatarken(evet mal gibi kendime yedirdim bunu).

en sonunda ekimde bi daha konuşmayalıma geldi olay yüz yüze görüştüğümüzde.
  • noluyo yaa  (21.11.17 03:44:00)